Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Meat Design, ilustrační foto
Meat Design, ilustrační foto
Autor: CzechTrade

V Ostravě začíná víkendový svátek interiérového designu

22. listopadu, 08:00 - CzechTrade
 Meat Design, ilustrační foto
Meat Design, ilustrační foto
Autor: CzechTrade
22. listopadu, 08:00

Dneškem startuje pátý ročník festivalu interiérového designu a užitého umění Meat Design 2019. Třídenní přehlídka konající se v Dolních Vítkovicích představí nejen nejnovější trendy v designu nábytku, interiéru či vybavení domácnosti, ale i designové předměty běžné denní potřeby či knihy, módu a šperky. Festivalu se zúčastní také známé osobnosti z módní branže a nebudou chybět ani přednášky, workshopy či v podání agentury CzechTrade odborný seminář na téma design management.

Festival Meat Design Ostrava je svým rozsahem, významem a zaměřením jednou z nejvýznamnějších přehlídek užitého umění u nás a tou největší v Moravskoslezském kraji. Při této příležitosti se vítkovická multifunkční aula Gong stane dějištěm několika přednášek a workshopů za účasti známých osobností módy. Přehlídku zahájí sám primátor města Ostravy Tomáš Macura dnes v 17:30 a hned poté se rozběhne nabitý program.

„V pátek se diváci v Gongu seznámí s příběhem mladé české sklárny Lasvit, potkají se tam s profesorem UMPRUM a ikonou českého interiérového designu Jiřím Pelclem, dále s mladými úspěšnými designéry a také s prací renomovaného studia Najbrt,“ přibližuje ředitelka festivalu Karolína Skórková s tím, že v artových expozicích si na své přijdou milovníci skutečných designových lahůdek.

Kromě zmíněných osobností se návštěvníci po celé tři dny budou moci setkat i s hvězdami japonského designu, které letos do Česka přijely poprvé. Pro ně je připravena speciální zóna Tokyo Stage. Cestu do Ostravy vážili Shuji Nagai, kreativní ředitel kultovní značky Beams, známý ilustrátor a karikaturista Masanori Ushiki nebo například japanolog Petr Holý, který žije v Tokiu už více než 20 let a dnes tam vede kulturní salon Chekogura.