V Německu vznikne maloobchodní gigant. Řetězce Kaufhof a Karstadt zpečetily svou fúzi - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

V Německu vznikne maloobchodní gigant. Řetězce Kaufhof a Karstadt zpečetily svou fúzi

, čtk,
V Německu vznikne maloobchodní gigant. Řetězce Kaufhof a Karstadt zpečetily svou fúzi
Zdroj: čtk

Německé řetězce obchodních domů Kaufhof a Karstadt se spojí a vznikne německý maloobchodní gigant. Od fúze si někdejší věční konkurenti slibují výhodnější dodavatelské podmínky a možnost snáze čelit internetovým prodejcům. Sloučení společností, z nichž ani jedna v současnosti nepůsobí v České republice, ještě musí schválit příslušné úřady.

Nový řetězec bude podle sdělení svých vlastníků, rakouského majitele Karstadtu firmy Signa Holding a kanadského majitele Kaufhofu společnosti Hudson’s Bay Company (HBC), zaměstnávat ve 243 evropských pobočkách 32 tisíc lidí. Podle páteční zprávy německého deníku Süddeutsche Zeitung nicméně sloučením v Kaufhofu zanikne zhruba 5000 z dosavadních téměř 20 tisíc pracovních míst.

V samotném Německu provozuje Galeria Kaufhof 96 filiálek a Karstadt 80. Součástí nového holdingu se kromě nich stanou ale i evropské pobočky outletového řetězce Saks Off 5th, pobočky HBC v Nizozemsku, pobočky Galerie Kaufhof v Belgii a řada internetových provozovatelů.


Komu patří Kofola: rodiny Samarasova a Sommerova zjednodušují vlastnickou strukturu

 Kofola


Vedení podniku převezme šéf Karstadtu Stephan Fanderl. Mateřská firma Karstadtu Signa v něm také získá většinu 50,01 procenta, na HBC připadne 49,99 procenta. Koncerny se zatím nevyjádřily k budoucnosti obou značek, podle informací agentury DPA by měly oba názvy Karstadt a Galeria Kaufhof zatím zůstat.

Provozovatelé tradičních obchodů se v posledních letech potýkají s ostrou konkurencí ze strany internetových prodejců. Obzvlášť kritická je v současnosti situace Kaufhofu, který od doby, kdy jej v roce 2015 převzala HBC, bojuje s poklesem prodeje a ztrátami. Karstadtu se podařilo vrátit po 12 letech k zisku až pod vedením Fanderla ve fiskálním roce 2016 až 2017.

Český potravinový zmar: nejlevnější točeňák, zelí i rybí prsty kupujte u sousedů

Uzeniny v českém supermarketu, ilustrační foto

Přečtěte si také:

Maloobchodní tržby zrychlily růst na na 5,6 procenta. Znovu k tomu výrazně přispěly e-shopy

Rohlíky s vůní benzínu. Na zákazu prodeje o svátcích profitují pumpaři

Přijde český BioLidl? Branže kvalitních potravin hledá cestu z kruhu


Ohodnoťte tento článek
Diskuze