V ČSA se bude propouštět, o práci přijde až 60 zaměstnanců - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

V ČSA se bude propouštět, o práci přijde až 60 zaměstnanců

, čtk,
V ČSA se bude propouštět, o práci přijde až 60 zaměstnanců
Zdroj: ČSA

České aerolinie (ČSA) propustí 40 až 60 zaměstnanců, především palubních průvodčích. ČSA zrušily začátkem roku několik pravidelných linek. Firma už dříve oznámila, že kvůli omezování letových kapacit sníží počet zaměstnanců asi o 100. Nabídla jim přechod pod firmu Smartwings, která je většinovým vlastníkem ČSA, ale někteří nabídku nevyužili. Na informaci upozornily server Zdopravy.cz a Česká televize.

Propouštění se bude týkat právě zaměstnanců, kteří nevyužili možnosti práce v jiné části koncernu Smartwings Group. „Podle našich předběžných odhadů se propouštění může dotknout asi 40 až 60 zaměstnanců, především profese palubní průvodčí,“ uvedla pro ČTK Vladimíra Dufková, mluvčí firmy Smartwings.

ČSA oznámily hromadné propouštění 26. března Úřadu práce ČR. Několik zaměstnanců opustilo aerolinky už na začátku roku, ale podle firmy neměl tento odchod charakter hromadného propouštění.

ČSA letos v lednu zrušily pravidelné linky z Prahy do Ostravy a Bratislavy a také slovenskou vnitrostátní linku mezi Bratislavou a Košicemi. Důvodem byl podle firmy nedostatek vhodných letadel pro tyto lety. V lednu také skončil pravidelný provoz mezi Prahou a Jekatěrinburgem, protože byl podle ČSA ztrátový.

Vlastníka ČSA, firmu Smartwings (dříve Travel Service), postihlo nedávné mezinárodní pozastavení provozu letounů Boeing 737 MAX. Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) v polovině března pozastavila provoz těchto letounů kvůli několika nehodám a technickým potížím boeingů tohoto typu z poslední doby. Smartwings vlastní sedm strojů Boeing 737 MAX. Firma je používala na mnoha spojích, zejména na delších trasách. Nyní musí tyto stroje nahrazovat dalšími letouny ze své flotily.