V České republice otevřela pobočku online banka ZUNO

19. července 2011, 15:41 - Miloslav Hamřík
19. července 2011, 15:41

ZUNO, nová online banka ze skupiny Raiffeisen Bank International, přichází do České republiky. Po Slovensku se tak Česko stane druhou zemí, kde bude ZUNO nabízet své služby.

Foto: Miloslav Hamřík

Otevřít si účet v ZUNO může v první fázi rozjezdu jen fyzické osoby. Jeho založení trvá zhruba tři minuty. A banka se chlubí tím, že díky minimu kamenných poboček dokáže ušetřit až polovinu nákladů spojených s provozem banky. Kolem poledne měla banka již 150 zákazníků.

Náš přístup je naprosto jasný. Perfektně rozumíme svým zákazníkům, protože i my jsme byli kdysi v jejich kůži. Proto víme, o co jim jde v první řadě a co je pro ně nejcennější – je to jejich čas,“ říká András Hámori, předseda představenstva ZUNO Bank. „Nabízíme online služby, které jsou přehledné a jednoduché, a nad to zákazníkům dáváme vždy top úroky. Díky ZUNO tak mají víc prostoru pro sebe a nemusí ztrácet čas starostmi o své peníze.

ZUNO přichází s produktem, velmi rozšířeným v zahraničí, ale v Česku dosud neznámým – spořením úročeným denně. To zákazníkovi, přináší daňovou výhodu – pokud úroky na spoření nepřekročí 6,99 Kč denně, nepodléhají zdanění.  Při úroku 2 % p. a. to tak v praxi znamená, že zákazníci, jejichž zůstatky na spoření nepřevyšují v daný den 127 500 Kč, nemusí z úroků, které jim vyplatí banka, odvádět daň.

Na českém trhu jde o novinku. Vezmeme-li v úvahu, že každý klient si u nás může založit až deset takových SPOŘENÍ, stává se to silným argumentem, proč přejít na SPOŘENÍ právě v ZUNO,“ říká Miroslav Střihavka, ředitel ZUNO Bank v České republice.

ZUNO Bank nabízí též šestiměsíční termínovaný vklad, úročený akční sazbou 3,5 % p. a. Ten si lze jednoduše otevřít po internetu, ale i v mobilu prostřednictvím mobilního bankovnictví. Díky mobile bankingu, řešeným skrze mobilní verzi webu banky, může zákazník přístupovat ke svým penězům kdykoliv a kdekoliv. 

Banka nabízí dvě verze zpoplatnění účtu, PAY AS YOU GO model je určen těm, kteří hlavně spoří a je bez měsíčních poplatků, zatímco PRE-PAID model je ve formě balíčku též zdarma nebo v rozšířené verzi za 68 Kč měsíčně. Banka využívá platebních karet značky VISA a během příštího roku pak banka hodlá expandovat i do Maďarska a Polska.

Plnit sliby je pro nás velmi důležité. ZUNO chce vždy nabízet top úroky a vyhnout se nepříjemným překvapením,“ komentuje Miroslav Střihavka a dodává: “V našem bankovnictví vždy vidíte částku, kterou platíte před provedením transakce.

Účty nové banky jsou dostupné ve čtyřech měnách – CZK, EUR, GBP, USD a banka v blízké budoucnosti plánuje spustit další produkty, které zákazníkům ulehčí život, jako jsou třeba spotřební půjčky. Online banka ZUNO, která již od loňska funguje na Slovensku, patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International. Na Slovensku za prvních 7 měsíců provozu získala 18 000 klientů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít