Úvěry se téměř zastavily. Matce Home Creditu klesl v čtvrtletí zisk o 95 procent - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Úvěry se téměř zastavily. Matce Home Creditu klesl v čtvrtletí zisk o 95 procent

čtk,
Úvěry se téměř zastavily. Matce Home Creditu klesl v čtvrtletí zisk o 95 procent
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Nizozemské společnosti PPF Financial Holdings, která většinově vlastní úvěrovou firmu Home Credit, v letošním prvním čtvrtletí meziročně klesl zisk o 95 procent na devět milionů eur (242 milionů korun). Vyplývá to z čísel, která firma poskytla České národní bance. Loni firma v prvním čtvrtletí zvýšila neauditovaný konsolidovaný výsledek hospodaření připadající vlastníkům mateřské společnosti na 178 milionů eur ze dvou milionů eur v prvním čtvrtletí 2018.

Na aktuální čísla upozornil server E15.cz, podle nějž finanční část skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera tvrdě zasáhla pandemie nového typu koronaviru zejména v Číně. Home Credit v Číně poskytuje spotřebitelské půjčky.

Úvěry klientům se meziročně téměř nezměnily. V letošním prvním čtvrtletí je PPF Financial Holdings B.V. vykázala ve výši téměř 19,6 miliardy eur, předloni to bylo víc než 19,9 miliardy eur. Úvěry tehdy vzrostly o víc než pětinu. Konsolidovaná aktiva nizozemské firmy vzrostla z 32 miliard eur v loňském prvním čtvrtletí na 33,5 miliardy eur v letošních prvních třech měsících roku.

PPF Financial Holdings ze skupiny PPF Group vlastní Home Credit z víc než 90 procent, majitelem necelé desetiny úvěrové firmy je investiční holdingová společnost Emma Capital ovládaná Jiřím Šmejcem. Home Credit, který vlastní také Air Bank, působí vedle Číny rovněž v Česku, na Slovensku, v Rusku, Kazachstánu, Indii, Indonésii, ve Vietnamu a na Filipínách. Skupině Home Credit stoupl loni zisk před zdaněním o 30 procent na 613 milionů eur.

Úvěry se téměř zastavily. Matce Home Creditu klesl v čtvrtletí zisk o 95 procent
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze