Úsměv je přítel

09. června 2003, 00:00 - Michal Zachar
09. června 2003, 00:00

ImagePři vystupování na veřejnosti a v mediích si sílu pozitivního image uvědomuje opravdu každý. Jde o to, využít přirozenou formou sílu svých gest a charakteristik, kterými každá osoba disponuje. Tyto schopnosti můžeme všichni vylepšovat. Stačí dívat se a naslouchat.

Image

Při vystupování na veřejnosti a v mediích si sílu pozitivního image uvědomuje opravdu každý. Jde o to, využít přirozenou formou sílu svých gest a charakteristik, kterými každá osoba disponuje. Tyto schopnosti můžeme všichni vylepšovat. Stačí dívat se a naslouchat. To, jak se lidé pohybují, nám umožní přečíst, zda mají situaci pod kontrolou. Plynulost pohybu je jejich plus, nekoordinovanost minus. Nervozita potlačuje přirozenost vašeho chování. Proto se vždy snažte vědomě zachovat klid. Když stojíte, nekývejte se z nohy na nohu, dýchejte soustředěně a snažte se nepodléhat dojmům, jakým je například - nesmím se poškrábat na nose, když mě svědí. Tyto a podobné „image“ rady spíše jen prohlubují zmatek a nervozitu. Proto se snažte chovat přirozeně, tak jak jste zvyklí s ohledem na výjimečnost či důležitost okamžiku. Oči jsou nejdůležitější komunikační zónou. Je důležité udržovat kontakt se všemi účastníky diskuze. Oči nám pomáhají navázat pocit upřímnosti a důvěryhodnosti. Pozor na jejich časté klopení. Nevypadáme pak dominantně a schází nám sebejistota. Obočí je prostředkem pozitivní komunikace. Jeho zvednutí na několik vteřin je výrazem přátelství a úcty. Pokud někdo při hovoru nepohybuje obočím, vaše komunikace se zcela minula účinkem. Obličejem vyjadřujeme základní emoce. Ve tváři je mnoho mimických svalů. Nesmíme se dostat do situace, kdy těmito svaly nepohybujeme. Pak něco jiného říkáme a něco jiného si myslíme. Nejlepším pomocníkem je úsměv. Celkové držení těla souvisí s ergonometrií. Správné držení těla je vždy velké plus. Neznamená to však, abyste působili jako voják hradní stráže. Pokud jste ovšem nakloněni, příliš dozadu, signalizuje to, že se díváte na svět z vrchu a komunikujete nadřazeně. Pokud jste spíše naklonění dopředu, dáváte najevo, že před něčím utíkáte, či se něčeho bojíte.

autor je konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi. Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít