UniCredit Bank v Česku a na Slovensku klesl zisk v prvním čtvrtletí o 55 procent - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

UniCredit Bank v Česku a na Slovensku klesl zisk v prvním čtvrtletí o 55 procent

ČTK,
UniCredit Bank v Česku a na Slovensku klesl zisk v prvním čtvrtletí o 55 procent
Zdroj: Erben Eduard

Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za první čtvrtletí čistý zisk miliardu korun (37 milionů eur), což je meziroční pokles o 54,5 procenta. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila mateřská společnost banky. Také dalším velkým bankám zisky negativně ovlivnila opatření kvůli koronavirové pandemii.

Objem vkladů UniCredit Bank klesl meziročně o 2,3 procenta na 438 miliard korun. Objem poskytnutých úvěrů se snížil o 5,9 procenta na 458 miliard korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně klesly o 12,4 procenta na 810 milionů korun, čisté úrokové výnosy činily stejně jako před rokem 3,8 miliardy korun. Provozní zisk banky se propadl o 19,3 procenta na 3,18 miliardy korun.

České spořitelně klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 19,8 procenta na 3,2 miliardy korun, Monetě Money Bank o čtvrtinu na 731 milionů korun a Komerční bance o 16,3 procenta na 2,7 miliardy korun.

UniCredit Bank zahájila činnost na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku více než 750 tisíc klientů.

Největší italská bankovní skupina UniCredit se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 2,7 miliardy eur (72,9 miliardy korun) po zisku 1,18 miliardy eur ve stejném období loni. Mohou za to odpisy špatných úvěrů v souvislosti s pandemií nemoci covid-19, mimořádné náklady na propouštění a odpisy turecké divize.