Udatně, akčně a sexy!

01. září 2003, 00:00 - JANA JANKEOVÁ
01. září 2003, 00:00

KTERÝ POČÍTAČOVÝ FANDA A DIVÁK AKČNÍCH FILMŮ BY SI NEVZPOMNĚL NA ATRAKTIVNÍ BRUNETU, JÍŽ BY SVALNATÉ TĚLO MOHL ZÁVIDĚT KDEJAKÝ ZAČÍNAJÍCÍ SPORTSMEN, LARU CROFT. HRDINKA, KTEROU ZRODILA POČÍTAČOVÁ OBRAZOVKA, SE DOČKALA DRUHÉHO POKRAČOVÁNÍ.

film: Lara Croft Tomb Raider, Kolébka života, 2003

KTERÝ POČÍTAČOVÝ FANDA A DIVÁK AKČNÍCH FILMŮ BY SI NEVZPOMNĚL NA ATRAKTIVNÍ BRUNETU, JÍŽ BY SVALNATÉ TĚLO MOHL ZÁVIDĚT KDEJAKÝ ZAČÍNAJÍCÍ SPORTSMEN, LARU CROFT. HRDINKA, KTEROU ZRODILA POČÍTAČOVÁ OBRAZOVKA, SE DOČKALA DRUHÉHO POKRAČOVÁNÍ.

První díl na motivy příběhu oblíbené počítačové hry Lara Croft Tomb Raider natočil režisér Simon West. Druhý snímek nazvaný Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života dostal za úkol zrežírovat Jan De Bont. „Vždycky jsem miloval charakter Lary. Mít takovou hrdinku je pro režiséra, jako jsem já, naprosto ideální,“ tvrdí De Bont, který má na kontě mj. filmy Základní instinkt a Smrtonosnou past. Lara Croft má i ve druhém filmu značně napilno. Na plátno vtrhne šílenou jízdou na vodním skútru a pak už prakticky neustále navštěvuje nebezpečná místa a využívá nejroztodivnějších dopravních prostředků, počínaje ukrutnou motorkou a konče létající kombinézou. Poslání Lary je jasné - zlatá koule, kterou objevila v potopeném chrámu a které se zmocnili komplici zákeřného maniaka, musí zůstat ve správných rukou, aby nedovedla ničitele života k proslulé Pandořině skřínce. Ta je totiž ukryta kdesi na tajném místě na africkém kontinentu, kterému se přezdívá kolébka života. Lara musí urazit pěkný kus cesty - tentokrát se pohybuje v Hong Kongu, Keni, Tanzanii i Řecku, aby nakonec dobro triumfovalo. K tomu je třeba se vypořádat nejen s hlavním padouchem - zlotřilým vědcem (kterému autoři bůhvíproč přisoudili Nobelovu cenu), ale též s bývalým přítelem Terrym, jehož úmysly nejsou zcela čisté. Roli Lary si po velkém úspěchu z prvního filmu zopakovala Angelina Jolie, jež pro zvládnutí fyzicky náročné postavy absolvovala důkladný trénink - gymnastiku, vzpírání, jízdu na motorce, kick box, bojová umění a seskoky padákem. Štáb a režisér se o jejích výkonech vyjádřili maximálně pochvalně (fantastickým výkonem prý byl skok střemhlav z 45metrové výšky útesů do moře). Faktem je, že v Angeliině podání vyhlíží Lara opravdu věrohodně - fyzicky i psychicky zdatná hrdinka, již nevykolejí žádná překážka, včetně mužů, sklízela po právu úspěch především u milovníků her a supermanských příběhů. Dynamiku dodala příběhu, jemuž autoři dopřáli bohatší scenerie a krkolomnější kousky, kamera zkušeného Davida Tattersalla, který spolupracoval s Lucasem na Hvězdných válkách.

Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života (USA, 2003, 118. min., režie: Jan de Bont, hrají: Angelina Jolie, Gerard Butler a další)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít