Události týdne

10. března 2003, 00:00 - (čtk)
10. března 2003, 00:00

Nový ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk se ujal funkce, do níž ho 20. února jmenoval ministr financí Bohuslav Sobotka. Vaněk v čele úřadu vystřídal Ivana Noveského, který z osobních důvodů rezignoval.

Pondělí

Nový ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk se ujal funkce, do níž ho 20. února jmenoval ministr financí Bohuslav Sobotka. Vaněk v čele úřadu vystřídal Ivana Noveského, který z osobních důvodů rezignoval.

Úterý

Ministr zemědělství Jaroslav Palas v tisku odmítl požadavek zemědělců, aby vláda stanovila zákonem, že jim po vstupu do EU bude doplácet produkční dotace: „O výdajích státního rozpočtu rozhoduje sněmovna, nemůžeme přece slíbit za všechny poslance, že schválí agrární výdaje dopředu.“

Středa

Výkonný výbor FNM zrušil veřejnou obchodní soutěž pro výběr finančního poradce vlády a fondu při privatizaci Unipetrolu. Zároveň schválil vypsání nové soutěže v následujícím týdnu. Soutěž doporučila zrušit mezirezortní komise, kvůli nedostatkům předložených nabídek.

Klenotníci budou muset povinně vybavit své provozovny patřičnými váhami na základě zákona o puncovnictví a zkoušení drahých kovů, který schválili poslanci.

Čtvrtek

Vláda bude moci vydat dluhopisy ve výši 40 miliard korun na úhradu jistin státního dluhu splatných v letošním a příštím roce. Zákon o dluhopisech, který schválila Poslanecká sněmovna, však musí ještě projednat Senát a podepsat prezident republiky.

Největší domácí zbrojovka Aero Vodochody propustila počátkem března 180 pracovníků. Mezi nimi byli jak stálí, tak externí zaměstnanci. Po vypršení výpovědních lhůt tak počet zaměstnanců Aera klesne asi na 2230 osob.

Pátek

Společnost Šroubárna Libčice je od pátku v konkurzu, který vyhlásil Krajský soud v Praze. Návrh na bankrot podalo šest menších věřitelů. „Ve šroubárně to vzali tunelačním způsobem poslední měsíc, likvidovali materiál, stroje, takže soud prohlásil urychleně konkurz,“ řekla konkurzní správkyně Jiřina Lužová.

Nezaměstnanost v ČR v únoru stagnovala na lednových 10,2 %, případně z historického maxima lehce klesla na 10,1 %, odhadují analytici oslovení ČTK. Mírný pokles počtu lidí bez práce připisují vyšší nabídce sezonních prací. Počet volných pracovních míst nadále klesal a mnohé podniky navíc dále propouštěly.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává speciál Top advokátní kanceláře 2017
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Opera Dev umožňuje zpřehlednit nabídku se seznamy otevřených a zavřených stránek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít