Učesaná, či neučesaná? Trend velí první možnost

01. března 2004, 00:00 - KAROLINA KAMBERSKÁ , styl@profit.cz
01. března 2004, 00:00

V UPLYNULÝCH MÓDNÍCH SEZONÁCH SE NA NÁS Z PRVNÍCH STRÁNEK ČASOPISŮ USMÍVALY MODELKY, JEJICHŽ TVÁŘ BYLA (JAKOBY) NENALÍČENÁ A VLASY (JAKOBY) NEUČESANÉ. SAMOZŘEJMĚ, ŽE VE SKUTEČNOSTI NA TĚCHTO KRÁSKÁCH ZAPRACOVALA HEJNA VIZÁŽISTŮ.

Ležérnost přestává být módní modlou, ale vždycky bude chic… LETOS SE SE SVOU PRACÍ UŽ ANI NEBUDOU MUSET TAJIT. Přirozená a nepříliš vyumělkovaná úprava zevnějšku bude vždycky důkazem dobrého vkusu - není přece nic trapnějšího, než dáma s nánosem těžkého make-upu na tváři a účesem, který působí spíše jako konstrukce z měděných drátků. Stejně tak muži, jejichž účes a celková image působí poněkud „uměle“, vetšinu žen spíše odpuzují, než přitahují. Trend posledních let byl přirozeností přímo posedlý, proto ty půvabné modelky zkrášlené pouze nenápadným „nahým líčením“ a vlasy dokonale střiženými „na rusalku“. Bohužel většině normálních žen příroda nenadělila zelené oči s hloubkou lesní tůně, ani divokou zdravou hřívu, jejíž úpravou není třeba trávit hodinu denně. Mohly jsme se proto cítit poněkud diskriminovány módou, která tak úžasně podtrhla půvab šestnáctiletých dívek a nás ostatní ukázala, obrazně řečeno, v celé naší nahotě… ŠŤASTNÁ DÁMA SE NEBOJÍ

Naštěstí přichází doba, kdy se opět nebudeme muset stydět za účes, který působí upraveně, za rtěnku, kterou máme rády, a vůbec - za svou ženskost. Působit jako rozcuchaná dívenka, která právě dorazila z letního tábora, ošlehaná větrem a sluncem - to je krásný ideál, ale pro zaměstnanou ženu, která má na starosti rodinu, psa, firmu a dům, je to přece jen dost nepravděpodobná image. Letos si tedy konečně můžeme zajít ke svému oblíbenému kadeřníkovi pro poněkud „glamour“ účes, pleť zkrášlit sametovým make-upem, a místo dřívějšího „hlavněnenápadného“ lesku použít rudou rtěnku. Proč ne? Upravený vzhled o vás říká, že jste žena, které se daří, nestydí se za svou ženskost a klidně ji ještě zdůrazní. Dáma, pohybující se pečlivě upravená, dobře oblečená a nalíčená, podává světu zprávu o svém sebevědomí a radosti ze života (být šedá myška je pohodlné, ale depresivní). Neste se tedy hrdě a do svého stylu s chutí zakomponujte něco ze slavného „glamour“ stylu. Budete se cítit jako dáma velkého světa a právě takové dámy budou letos „trendy“.

RIZIKO PODNIKÁNÍ

Jak už bylo naznačeno, „glamour“ styl se svou barevností a okázalostí nese jistá rizika a záleží na osobním vkusu každé ženy, jak se jim dokáže vyhnout. Protože jsme v uplynulých sezonách byly zvyklé používat jen lehounké líčení a místo účesů nosit spíše „rozcuchy“, může být přechod na upravenější styl dost těžký. Příliš umělá image je totiž skutečně vždy na závadu - dělá nás starší, usedlejší, celkově opatrnější a méně uvolněné. Přestože do módy opět přichází účesy, na kterých očividně zapracoval kadeřník, dejte si pozor, aby vám nevytvořil na hlavě nepřirozenou „helmu“. Tuto tendenci stále ještě mají mnohé české salony krásy. Váš nový účes by měl být více upravený, ale stále by si měl zachovat švih, který mu dodává jistá „rozcuchanost“. Takový střih dokáže vykouzlit jen dobrý kadeřník, zkuste tedy zapátrat, pokud s tím svým nejste dokonale spokojená. Pokud máte v oblibě přirozeně působící melíry, nemusíte se jich v nadcházející sezoně vzdávat. Ale klidně si můžete dovolit i změnit barvu. Ať už dáváte přednost dlouhým, nebo kratším vlasům, letošním trendem je účes odlehčený a vzdušný. Tedy nikoliv dříve módní výrazné pramínky, slepené jako byste právě vylezla z Mrtvého moře. I v případě líčení buďte opatrná, abyste to s „upraveností“ nepřehnala. Pokud už vůbec musíte používat těžké make-upy (mnohým z nás přece stačí tónovací krém), volte jejich barvu pečlivě. Nepřirozeně působící maska nikdy nikomu na půvabu nepřidala. Dobré je zachovat pravidlo, že při líčení si můžeme vybrat mezi výrazným akcentem na oči, nebo na ústa. Jinými slovy, pokud se rozhodnete pro rudou rtěnku, oči byste měla nalíčit nenápadně - a naopak. Předejdete tak efektu šantánové tanečnice, který vám v jednání s obchodními partnery či zaměstnanci k úspěchu rozhodně nepomůže.

**I MUŽI MAJÍ SVÉ TRENDY

Podobně jako image ženy se proměňuje trend i u mužů. Zatímco v uplynulých letech byl „nedbale elegantní“ vzhled módním příkazem, letos si přijdou na své i muži, kterým nedbalost nesedí a chtějí být tedy pouze elegantní. I zde však platí, že jistá uvolněnost je žádoucí, protože dodává osobnosti kus originality a svébytnosti. Účes tedy může být klidně i delší než klasický krátký sestřih. Na rozdíl od dřívějška by však měl být úzkostilvě udržovaný. Bohémský vzhled má své kouzlo, ale užívejme ho pouze ve volném čase - při pracovních a společenských příležitostech se opět dostává mezi „tabu“ - samozřejmě s výjimkou profesí, kde se stává naopak výhodou, jako je například umělecká branže. Poslední dobou se ve vyspělém světě objevuje nový mohutný trend, kterým je zodpovědná kosmetická péče mužů o vlastní tělo a obličej. Návštěva kosmetických salonů pány však stále není běžnou záležitostí - mužům tento návyk připadá často zbytečný, neboť převládá názor, že pravý chlap si vystačí s vodou a pěnou na holení. Ovšem, je mnohem příjemnější jednat s mužem, který si dal záležet nejen na dokonalém lesku černých kožených bot, ale také například na manikúře. Navíc - pánové, kteří už mají za sebou návštěvu salonu krásy, jistě uznají, že odevzdat se na hodinu či dvě šikovným rukám kosmetičky stojí za to!

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít