Týden v technice: UPC zrychluje internet, nový mobilní telefon pro manažery

06. dubna 2009, 14:00 - Jan Handl
06. dubna 2009, 14:00

UPC zrychluje internet stávajícím zákazníkům. Český statistický úřed představil studii „Informační společnost v číslech 2009“. Jak jsou k internetu připojeny podniky? HTC představuje mobilní telefon pro příznice e-mailu. Evropská unie tlačí na snižování cen roamingu.

Autor: Profit

Internet od UPC rychlejší

Společnost UPC Česká republika od 1. dubna navýšila stávajícím zákazníkům rychlost internetového připojení. Dosavadní tarify nabízely rychlost mezi dvěma a dvaceti Mb/s, nyní má mít nejpomalejší připojení rychlost 10 Mb/s. Rychlost připojení se navýšilo zákazníkům, kteří loni v září setrvali u dřívějších nabídek. Původní cena přitom zůstala zachována. UPC tedy aktuálně nabízí dvě internetové služby: UPC 10M s rychlostí 10 Mb/s v příchozím (download) a 1 Mb/s v odchozím směru (upload), a UPC 20M s rychlostí 20 Mb/s v příchozím a 1,5 Mb/s v odchozím směru.

Jak jsou na tom Češi s využíváním moderních technologií?

Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil studii „Informační společnost v číslech 2009“. Ukazatele, které jsou v ní prezentovány, vypovídají o stavu informační společnosti v České republice a v zemích Evropské unie. Studie například uvádí, že v roce 2008 bylo v Česku aktivních 13,5 miliónu SIM karet, tzn. v přepočtu na sto obyvatel jedna z nejvyšších hodnot v rámci EU. Ve stejném roce bylo v Česku 1,9 miliónu vysokorychlostních přípojek k internetu (což je o 1,2 miliónu více než v roce 2005).Podíl podniků s připojením k internetu se v České republice v posledních třech letech nijak nezměnil a činí stále 95 %. V průběhu let se však významně mění způsob připojení podniků k internetu. V lednu 2008 bylo 79 % podniků připojeno vysokorychlostně, přičemž je maximální rychlost připojení k internetu u 68 % podniků vyšší než 2 Mb/s. Více ke studii naleznete zde: http://www.czso.cz/csu/redakce.nsfi/informacni_spolecnost_v_cislech_2009

E-mail kdykoliv a kdekoliv

Výrobce mobilních telefonů HTC připravil novinku určenou pro uživatele, kteří často potřebují vyřirovat e-maily. Model HTC Snap nabízí QWERTY klávesnici a funkci Inner Circle pro přednostní zobrazení nejdůležitějších e-mailů.

Nový smartphone je vybaven QVGA displejem. Úhlopříčka displeje má 2,4 palce, ve výbavě nového modelu je dvoumegapixelový fotoaparát, hudební a video přehrávač, GPS navigace, wi-fi a Bluetooth. HTC Snap pracuje ve všech čtyřech pásmech GSM a podporuje sítě třetí generace. V sítích 3G jsou podporovány datové přenosy HSDPA 7,2 Mbps. Do prodeje se HTC Snap dostane na vybraných trzích ve druhém čtvrtletí letošního roku, v druhém pololetí bude novinka dostupná po celém světě.

EU se dohodla na postupném snížení cen roamingu

Výbor stálých zástupců v Bruselu potvrdil dohodu na cenové regulaci roamingu na vnitřním trhu EU. Schválení revize nařízení o roamingu ve veřejných mobilních sítích slibuje zlevnění odchozích a příchozích hovorů a datových služeb. Výsledná dohoda přinesla kompromis mezi zájmy zákazníků a telekomunikačního průmyslu. Velkoobchodní ceny datového roamingu se během dvou let postupně sníží na polovinu. Maloobchodní ceny za odchozí hovory se mezi lety 2009 a 2011 budou postupně snižovat z 0,43 € až na 0,35 € a za příchozí hovory z 0,19 € až na 0,11 €.

Od 1. července budou nařízením o roamingu také nově regulovány ceny SMS. Za textovou zprávu zaslanou ze zahraničí zaplatí zákazníci 11 eurocentů, velkoobchodní cena takové SMS bude 0,04 €.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít