Týden v politice a ekonomice

16. prosince 2002, 00:00 - admin
16. prosince 2002, 00:00

Pondělí Míra nezaměstnanosti v listopadu zůstala na říjnových 9,3 procenta. Počet nezaměstnaných se pohybuje kolem 490 tisíc. Makroekonomové předvídají, že magická desetiprocentní hranice nezaměstnanosti bude prolomena v lednu. Vláda schválila prodej plzeňské Škody Holding americké investiční společnosti Appian Machinery AG.

Pondělí

Míra nezaměstnanosti v listopadu zůstala na říjnových 9,3 procenta. Počet nezaměstnaných se pohybuje kolem 490 tisíc. Makroekonomové předvídají, že magická desetiprocentní hranice nezaměstnanosti bude prolomena v lednu.

Vláda schválila prodej plzeňské Škody Holding americké investiční společnosti Appian Machinery AG. Stát prodá za 350 milionů korun Američanům veškerá aktiva skupiny Škoda Holding v hodnotě 4,5 miliardy korun.

Úterý

Představa, že od Nového roku začnou lihovarníci místo rumu vyrábět „tuzemák“, se hroutí. Likérka Trul Mikulovice, která vyrábí Tuzemák už od roku 1996, totiž nehodlá podle tisku značku svého rumu přepustit konkurenci.

„Další peníze pro vás nejsou,“ vzkázal dánský premiér předsedající Evropské unii kandidátským zemím. Češi mají podle přepočtu na obyvatele dostat od Unie nejméně peněz.

Středa

Policejní protikorupční služba začala prověřovat podezření ze zkreslování podkladů pro udělování prezidentských milostí. Blíže nespecifikovaný pachatel se měl podvodů dopouštět z korupčních důvodů.

Čtvrtek

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroen podle neoficiálních informací zřejmě nepostaví svůj závod v žatecké průmyslové zóně Triangle, ale v Polsku nebo na Slovensku.

Dvě hodiny blokovali zemědělci tři hraniční přechody, aby tak znovu upozornili na svou nespokojenost s výší dotací, které jim slibuje Evropská unie. Zemědělci jsou připraveni zintenzivnit protesty s blížícím se červnovým referendem o vstupu do EU.

Pátek

Nákupní cena jatečných prasat se přiblížila 26 korunám za kilogram. Chovatelům se výroba vepřového vyplatí tehdy, když se maso v živé váze zpeněží nad 32 korun.

Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach trvá na zřízení zaměstnaneckým penzijních fondů i přesto, že je finanční analytici a zaměstnavatelé považují v současném systému penzijního pojištění za nadbytečné. Zákon o jejich vzniku sněmovna před rokem zamítla.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít