Týden v politice a ekonomice

23. prosince 2002, 00:00 - admin
23. prosince 2002, 00:00

Pondělí Bývalý náměstek pražského primátora Otto Kechner byl vyloučen z ČSSD. Důvodem vyloučení byla skutečnost, že Kechner na radnici Prahy 7, kde je místostarostou, podepsal koaliční dohodu s ODS, Domácí zbrojovka Aero Vodochody by měla v prvním čtvrtletí příštího roku získat prvního zahraničního zákazníka na lehké bitevníky L-159, kterým by měla být africká Keňa.

Pondělí

Bývalý náměstek pražského primátora Otto Kechner byl vyloučen z ČSSD. Důvodem vyloučení byla skutečnost, že Kechner na radnici Prahy 7, kde je místostarostou, podepsal koaliční dohodu s ODS,

Domácí zbrojovka Aero Vodochody by měla v prvním čtvrtletí příštího roku získat prvního zahraničního zákazníka na lehké bitevníky L-159, kterým by měla být africká Keňa.

Úterý

Vláda rozhodla o zvýšení mezd státních zaměstnanců - nárůst dosáhne v průměru 7 %, nejrazantnější vzestup platů se bude týkat sektoru zdravotnictví. Zvýší se i odměny duchovním.

Viktor Kožený neuspěl podle tisku u londýnského soudu. Spor, jehož kořeny sahají do dob Koženého angažmá v nezdařené privatizaci v Ázerbájdžánu, vyhrála nad českým finančníkem z Baham největší ruská soukromá banka Alfa Bank. Kožený musí bance zaplatit deset milionů dolarů.

Středa

V Praze se konal ustavující sněm Evropských demokratů (ED), které založil někdejší pražský primátor Jan Kasl - ten byl na sjezdu zvolen jejím předsedou. Na politické scéně by strana chtěla zaujmout pozici mezi ODS a KDU-ČSL.

Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý se stane předsedou dozorčí rady izraelské firmy Housing & Construction, která nedávno získala kontrakt na výstavbu dálnice D 47. Špidlova vláda v současnosti hledá způsob jak tuto smlouvu vypovědět.

Čtvrtek

Do boje o prezidentskou funkci nakonec půjdou čtyři kandidáti: za ODS Václav Klaus, za ČSSD Jaroslav Bureš, za KSČM Miroslav Kříženecký a Petr Pithart nominovaný lidovci.

Cena vody stoupne v Praze od ledna příštího roku o 2,1 procenta na 38,57 Kč za metr krychlový. Dohodly se na tom Pražské vodovody a kanalizace (PVK) s Pražskou vodohospodářskou společností (PVS). Za vodné Pražané od ledna zaplatí 20,72 Kč za metr krychlový. Stočné přijde na 17,85 koruny za metr krychlový.

Pátek

Cena jatečných prasat v živém se v 51. týdnu proti předchozímu snížila přesně o korunu na 25,22 Kč/kg. Propad nákupních cen jatečných prasat trvá již téměř tři měsíce. Informoval o tom ČSÚ.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít