Týden v politice

24. února 2003, 00:00 - admin
24. února 2003, 00:00

Pondělí Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Pondělí

Po celém světě se konaly masové demonstrace proti válečnému zásahu v Iráku. Kolem dvou tisíc lidí se sešlo na protestních manifestacích také v Praze, Brně a Ostravě. Jejich organizátorem byla kromě levicových hnutí také KSČM.

Úterý

* Vláda a krajští hejtmani se dohodli na způsobu financování krajských výdajů (v roce 2004 by se měly rozpočty krajů zvýšit o 54 mld. Kč) a několika výjimkami, jako jsou např. dluhy nemocnic nebo financování školských zařízení

* Po celé republice se posilují preventivní bezpečnostní opatření proti teroristickým útokům. Podílí se na nich i armáda. Stejný důvod stál v pozadí vytvoření společných česko-německých pohraničních hlídek.

Středa

* Kandidátů na prezidentskou funkci přibývá. Oklikou dal vědět Miloš Zeman, že by se účastnil přímé volby, pokud by k ní došlo, zájem projevil odborářský senátor Richard Falbr, komunisté by zase rádi podpořili ekonoma Valtra Komárka.

* Ministerstvo vnitra připravuje návrh zákona, který by reguloval prostituci. Cílem je kromě jiného zajistit řádné zdanění příjmů, které jsou odhadovány na desítky miliard korun ročně.

Čtvrtek

* Na ministerstvu pro místní rozvoj je stále rušno. Audit, prováděný nezávislou firmou na popud ministra Němce, odhalil řadu podezřele nevýhodných smluv na pronájem různých nemovistostí - většina z nich pochází z dob ministra Lachnita, ztráty jsou vyčísleny na minimálně 150 mil. Kč.

* ČSSD se rozhodla do třetí prezidentské volby nominovat Jana Sokola, děkana Fakulty humanitních studií UK. Její koaliční partneři údajně Sokola podpoří. V souvislosti s tím se opět objevily pochybnosti stran týkající se Sokolova vysokoškolského diplomu.

Pátek

* Ministři financí a pro místní rozvoj se opět neshodli na nájemném - nemohou dojít ke shodě ani v otázce regulace, ani režimu pro přechodné období.

* Parlament odmítl návrh zákona o rozpočtové kázni - předlohu poslanci odmítli už v prvním čtení. Předkladatel - ODS - mj. navrhovala, aby větší rozpočtové schodky byly schvalovány kvalifikovanou většinou.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
AMD brzo vydá nové procesory, podpora už je v BIOSech. APU Raven Ridge možná v lednu?
10 tipů na nejlepší tablety pro práci i zábavu [Vánoce 2017]
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít