Týden v politice

03. února 2003, 00:00 - admin
03. února 2003, 00:00

Pondělí Na zasedání předsednictva ČSSD, vedeném údajně v "mimořádně zdvořilém" duchu, byl podle jeho účastníků zažehnán spor mezi tzv. špidlovci a zemanovci. Na rozdíl od mnoha silných slov nakonec nikdo nezpochybnil ani post Vladimíra Špidly.

Pondělí

Na zasedání předsednictva ČSSD, vedeném údajně v „mimořádně zdvořilém“ duchu, byl podle jeho účastníků zažehnán spor mezi tzv. špidlovci a zemanovci. Na rozdíl od mnoha silných slov nakonec nikdo nezpochybnil ani post Vladimíra Špidly. Zakopání válečné sekyry je nepochybně projev pudu sebezáchovy, neboť rozštěpení ČSSD by podle politologů bylo zkázonosné.

Úterý

Svízelná volba nového prezidenta vedla několik desítek osobností veřejného života k podpisu výzvy Důstojnou volbu! Výzva se vyslovuje pro přímou volbu hlavy státu. Jejím autorem je Michal Horáček, vedle jiných ji podepsali např. Michal Viewegh, Petr Hapka, Lucie Bílá, Hana Hegerová a Adolf Born.

Středa

Ministři financí a místního rozvoje se opět nedohodli na společném návrhu zákona o nájmech. Rozpor v postojích týmů ministrů Sobotky a Němce je takový, že jejich další jednání se pro nejbližší dobu neplánují a o návrzích rozhodne koaliční komise.

Strany vládní koalice si daly tři týdny na výběr vhodného kandidáta na prezidentský stolec - měla by to být taková osoba, pro kterou by byli ochotni hlasovat všichni poslanci a senátoři ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU. Zároveň si koalice uložila embargo na konkrétní jména.

Čtvrtek

Prezident Václav Havel byl na své poslední státní návštěvě - navštívil Slovensko, kde při jednání s prezidentem Schusterem konstatoval, že česko-slovenské vztahy mu nyní připadají „dobré a přirozené“.

Rada ČT vybrala do finálového kola konkurzu na místo ředitele ČT šest osob: Jiřího France, Vlastimila Ježka, Janu Kasalovou, Otakara Koska, Michala Prokopa a Jana Šterna. Z nich by Rada měla vybrat toho pravého 26. února.

Pátek

Osm evropských státníků podpořilo politiku USA vůči Iráku prohlášením, které otiskly přední světové deníky. Vedle Václav Havla se pod něj podepsali mj. britský premiér T. Blair, S. Berlusconi, M. Aznar aj.

V ČSSD se uvažuje o zvýšení daní pro bohaté. Ministr financí Sobotka není proti, podle něj připadá v úvahu zvýšení daně z příjmu v nejvyšší příjmové kategorii ze současných 32 na 37 %.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít