Týden v politice

18. listopadu 2002, 00:00 - admin
18. listopadu 2002, 00:00

Pondělí Kaslovi Evropští demokraté se spojili s ODA. V plánu integrace stojí dále Demokratická liga a Cesta změny. Vzniknout tak má silná pravicová strana, která se má stát protiváhou ODS. Polovina východních Čech se ocitla bez tepla, poté co se o víkendu zřítila střecha Teplárny Opatovice.

Pondělí

Kaslovi Evropští demokraté se spojili s ODA. V plánu integrace stojí dále Demokratická liga a Cesta změny. Vzniknout tak má silná pravicová strana, která se má stát protiváhou ODS.

Polovina východních Čech se ocitla bez tepla, poté co se o víkendu zřítila střecha Teplárny Opatovice. Problémy se zásobováním teplem má tak Hradec Králové, Pardubice a Chrudim.

Úterý

Pražským primátorem bude zřejmě Pavel Bém. Vyplývá to ze zatímních koaličních jednání mezi vítěznými občanskými demokraty a sociálními demokraty. Volbu primátora musí ještě potvrdit rada magistrátu.

Vstup do Evropské unie se opozdí o půl roku. Sdělil to komisař pro rozšíření Günter Verheugen. Místo 1. ledna 2004 se tak počítá s rozšířením až o půl roku později. I tak by se měly v kandidátských zemích ještě stačit volby do Evropského parlamentu.

Středa

Vláda rozhodla, že v rámci profesionalizace armády od příštího roku by již měla narukovat pouze polovina branců. Od roku 2006 pak již nebudou žádní branci.

Neúspěšní žadatelé o azyl v České republice se podle návrhu novely azylového zákona mohou obrátit od ledna na krajské soudy. Letos požádalo o azyl v ČR 6400 lidí, uspělo jich 49.

Čtvrtek

Policie dopadla partu anarchistů, kteří se připravovali na vyhození Kongresového centra v Praze v průběhu summitu NAT O z elektrické sítě. Sdělila to severomoravská policie, která takzvané darkery (od angl. dark - temno) zadržela.

Komunisté nevyloučili, že by v případě prezidentské volby podpořili Miloše Zemana. Sdělil to místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Případnou podporu Zemanovi výměnou za některé posty nevyloučili údajně ani někteří představitelé ODS.

Pátek

Kdyby dnes byly volby do Poslanecké sněmovny, ČSSD by získala o dvě procenta méně než v červnových volbách, a naopak ODS o čtyři procenta více. Obě dvě strany by tak získaly shodně 28,2 % hlasů. Do sněmovny by se nedostala Unie svobody, která by získala pouhých 4,2 % hlasů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít