Týden v politice

10. února 2003, 00:00 - Dušan Šrámek
10. února 2003, 00:00

Pondělí Od pondělí nemá Česká republika prezidenta. Václavu Havlovi skončil mandát v neděli o půlnoci a v té době také opustil pražský Hrad. Prezidentské pravomoci přebírají premiér Špidla a předseda poslanecké sněmovny Zaorálek. Učitelé všech stupňů jsou stále více nespokojeni se svými platy.

Pondělí

Od pondělí nemá Česká republika prezidenta. Václavu Havlovi skončil mandát v neděli o půlnoci a v té době také opustil pražský Hrad. Prezidentské pravomoci přebírají premiér Špidla a předseda poslanecké sněmovny Zaorálek.

Učitelé všech stupňů jsou stále více nespokojeni se svými platy. Učitelské odbory požadují zvýšení platů učitelů na 130 % jejich průměrné úrovně v České republice. Na Den učitelů, to je 28. března, vstoupí učitelé do stávkové pohotovosti.

Úterý

Stávka pražských tramvajkáků skončila fiaskem. Zjevně však nekončí rozbouřená situace v pražských Dopravních podnicích - nyní jde o hlavu ředitele Houfka.

Středa

ČR se hodlá angažovat v iráckých záležitostech a na konferenci irácké konference pravděpodobně vyšle svého zástupce. Podle náměstka ministra zahraničí Vondry tak ČR mj. získá cenné informace.

Čtvrtek

Prezidentské tanečky pokračují, někdy také v humorném duchu. Na světě jsou dva noví kandidáti: zástupci showbusinessu navrhují na prezidentský stolec Karla Gotta, hokejisté si zace vybrali Dominika Haška.

Po rezignaci Marie Bohaté má Český statistický úřad nového šéfa. Vláda jmenovala na její místo Jana Fischera, který právě po nástupu Bohaté v roce 2000 musel ČSÚ opustit kvůli údajným nedostatečným manažerským schopnostem.

Pátek

Strany vládní koalice se dohodly, že třetí kolo volby prezidenta se bude konat, a to 28. února. Koalice však stále nemá koho postavit proti Václavu Klausovi. Do hledání nového prezidenta se údajně mají zapojit opět i komunisté.

V minulém týdnu skončilo formulování definitivní verze smlouvy o přistoupení České republiky k EU. V tomto týdnu už také začne projednávání smluv Evropským parlamentem. K podpisu smluv má dojít v dubnu.

Vláda se rozhodla ztížit čerpání nemocenského pojištění, a to tím, že v prvním období nemoci bude výplata pojistného na firmách, kromě toho příjem v prvních dnech nemoci oproti současnému stavu sníží.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít