Týden v ekonomice

21. října 2002, 00:00 - (čtk)
21. října 2002, 00:00

Pondělí Vláda schválila zrušení privatizace chemické skupiny Unipetrol firmou Agrofert Holding. Vláda zároveň uložila ministerstvu financí a MPO, aby do 15. listopadu zpracovaly scénář dalšího privatizačního postupu. Agrofert podnikatele Andreje Babiše koncem září oznámil, že podmínky privatizace se změnily, a proto nemůže transakci dokončit.

Pondělí

Vláda schválila zrušení privatizace chemické skupiny Unipetrol firmou Agrofert Holding. Vláda zároveň uložila ministerstvu financí a MPO, aby do 15. listopadu zpracovaly scénář dalšího privatizačního postupu. Agrofert podnikatele Andreje Babiše koncem září oznámil, že podmínky privatizace se změnily, a proto nemůže transakci dokončit. Podle informací v tisku není vyloučeno, že Agrofert s vhodným partnerem (podle některých spekulací spolu s OMV, to ale Babiš popírá) projeví zájem o některé firmy z holdingu Unipetrol.

Vláda odložila termín podpisu smlouvy o prodeji 51 procenta akcií Českého T elecomu společnosti C-Tel o měsíc na konec listopadu. Kabinet zároveň posunul termín projednání návrhu smlouvy z původního 15. října na konec měsíce. Po zasedání vlády to řekl ministr financí Bohuslav Sobotka. C-Tel je 100procentní dceřiná společnost Deutsche Bank.

Úterý

České dráhy již dluží železničním opravnám a strojírnám více než 970 milionů korun. V květnu přitom převzala z 800milionových závazků drah 480 milionů Kč Česká konsolidační agentura. Po převodu se však situace nestabilizovala, ale nepříznivé finanční vztahy mezi ČD a opravnami se znovu vyhrotily, uvedlo ministerstvo dopravy.

Středa

Společnosti Ytong a Hebel, které patří k nejvýznamnějším výrobcům pórobetonových stavebních materiálů, oznámily fúzi. Od 1. ledna 2003 budou vystupovat jako jedna společnost pod názvem Ytong. Značku Ytong bude firma používat pro bytovou výstavbu, značku Hebel pro výstavbu průmyslovou.

Čtvrtek

Dozorčí rada České konsolidační agentury (ČKA) vybrala americkou firmu Appian jako potenciálního kupce Škody Holding s exkluzivitou k dalším jednáním. Po zaplacení nenávratné kauce 100 miliónů korun může firma zahájit hloubkovou kontrolu.

Pátek

Začátkem listopadu by se měla vláda zabývat finančními a právními posudky projektu výstavby dálnice D47 z Lipníka přes Ostravu na hranice s Polskem. Kabinet by měl rovněž projednat přílohy k realizační dohodě, podepsané v červnu, kterou předložila projektová společnost v čele s izraelskou Housing&Construction.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít