Týden v ekonomice

20. ledna 2003, 00:00 - (čtk)
20. ledna 2003, 00:00

Pondělí Vláda schválila poslanecký návrh na vyčlenění dalších 800 milionů korun na odškodnění klientů zkrachovalých družstevních záložen. Místo plánované emise dluhopisů za 1,2 miliardy korun tak stát vydá dluhopisy za dvě miliardy korun.

Pondělí

Vláda schválila poslanecký návrh na vyčlenění dalších 800 milionů korun na odškodnění klientů zkrachovalých družstevních záložen. Místo plánované emise dluhopisů za 1,2 miliardy korun tak stát vydá dluhopisy za dvě miliardy korun.

Úterý

Největší domácí zbrojovce Aeru V odochody klesl v loňském roce podle předběžných výsledků čistý zisk přibližně na 350 milionů korun. V roce 2001 přitom měla zisk asi 680 milionů korun. Profit společnosti je závislý na kurzu koruny, řekli představitelé Aera.

Středa

Britská firma Rotch Energy, která se při minulé neúspěšné privatizaci Unipetrolu prosadila až mezi poslední dva nejvážnější zájemce, má nadále zájem o získání státního podílu v domácím chemickém holdingu. „Ano, Rotch má o Unipetrol zájem, soutěže se plánujeme zúčastnit,“ potvrdil zástupce Rotch Energy Jiří Šmíd. Nový návrh prodeje Unipetrolu schválila vláda v pondělí. Unipetrol se bude prodávat vcelku ve veřejném výběrovém řízení.

Dovoz ojetých osobních vozů do ČR se loni meziročně zvýšil o 31,8 procenta na 130 660 aut. Dalších 1581 aut bylo dovezeno na náhradní díly. Průměrná deklarovaná celní hodnota dovážených ojetin vzrostla o 40,2 procenta na 55 167 Kč, což je 14,7 procenta průměrné celní hodnoty nového vozu, sdělilo Sdružení automobilového průmyslu. Dovoz ojetých aut byl o 52 138 vozidel vyšší než počet nových vozů importovaných do ČR. Na českém trhu loni oficiální dovozci a domácí výrobci prodali 147 754 nových osobních aut.

Čtvrtek

Mezinárodní ropný koncern OMV získala v tuzemsku podle tisku další síť čerpacích stanic, tentokrát pět pump firmy Q1, a to v Kladně, Žatci, Lískové, Křímově a Aši. OMV tak v současné době v ČR vlastní již 157 čerpacích stanic.

Pátek

Společnost Home Credit ze skupiny České pojišťovny, která nabízí v ČR, na Slovensku a v Rusku spotřebitelské úvěry, zvýšila v roce 2002 celkový objem obchodů o osm procent na 5,6 miliardy Kč. Home Credit Finance v ČR klesly obchody na 3,7 miliardy Kč z předloňských 3,9 miliardy korun, uvedla firma s tím, že důvodem poklesu je rozvoj nových distribučních kanálů a rozmach prodeje v hypemarketech, kde nemá společnost takové zastoupení.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít