Týden v ekonomice

30. září 2002, 00:00 - (čtk)
30. září 2002, 00:00

Pondělí Pouze část Pražanů zřejmě dostane státní podporu v souvislosti s povodněmi. Pondělí 23. 9. bylo totiž posledním dnem, kdy naposledy mohli obyvatelé Prahy odevzdat soupis škod, které utrpěli během povodní v hlavním městě. K tomuto datu se jich ale přihlásilo pouze pět tisíc.

Pondělí

Pouze část Pražanů zřejmě dostane státní podporu v souvislosti s povodněmi. Pondělí 23. 9. bylo totiž posledním dnem, kdy naposledy mohli obyvatelé Prahy odevzdat soupis škod, které utrpěli během povodní v hlavním městě. K tomuto datu se jich ale přihlásilo pouze pět tisíc. Stačilo odevzdat alespoň přibližný odhad škod. Pro magistrát bylo podstatné, že získal jméno fyzické či právnické osoby, která škodu utrpěla, a zařadil ji do seznamu poškozených. Kdo však nebude v seznamu, ztrácí nárok na jakoukoli podporu od státu.

Úterý

Za vyvolávací cenu 25,5 milionu korun prodala aukční síň Naxos společnost Favorit Rokycany. „Vítězem výběrového řízení se stal český subjekt, který působí v oboru jízdních kol,“ řekl člen správní rady aukční síně Libor Nevšímal, bližší informace ani jméno vítěze neuvedl. Serveru Euro OnLine, ale několik zdrojů potvrdilo, že kupcem je společnost napojená na českého „cyklomagnáta“ Josefa Kozumplíka.

Středa

Balík nekvalitních aktiv České konsolidační agentury v nominální hodnotě 38 miliard korun koupí česká společnost EC Group za 3,4 miliardy korun. „EC Group jako vítěze soutěže schválila dozorčí rada ČKA,“ řekl její člen Milan Urban. Kupní smlouvu ještě musí schválit vláda.

Fond národního majetku písemně vyzval společnost Agrofert Holding, aby v rámci smlouvy uzavřené se státem nejpozději do pondělí 30. září zaplatila 361 milionů eur za 63procentní státní podíl v Unipetrolu.

Čtvrtek

Bankovní rada podle očekávání většiny trhu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní repo sazba tak zůstává na třech procentech a čtvrt bodu pod sazbami v eurozóně.

Pátek

Bilanční suma České národní banky vzrostla k 20. září proti předchozí dekádě o 18,547 miliardy na 786,214 miliardy korun. Na tomto růstu se na straně aktiv podílel téměř výlučně nárůst pohledávek vůči zahraničí v cizích měnách o 18,8 miliardy korun. Centrální banka v poslední době bojuje proti silné koruně skrytými intervencemi, kdy nakupuje eura za koruny v menším množství přes zahraniční banky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít