Týden v ekonomice

29. října 2002, 00:00 - (čtk)
29. října 2002, 00:00

Pondělí Dovoz ojetých osobních aut do ČR se v prvních devíti měsících roku meziročně zvýšil o 23 % na 94 614 vozů. Podle Sdružení automobilového průmyslu bylo 44 059 vozidel dovezeno pro obchodní účely a 50 555 ojetin individuálně. Dalších 1391 ojetých osobních automobilů se do ČR dostalo tzv.

Pondělí

Dovoz ojetých osobních aut do ČR se v prvních devíti měsících roku meziročně zvýšil o 23 % na 94 614 vozů. Podle Sdružení automobilového průmyslu bylo 44 059 vozidel dovezeno pro obchodní účely a 50 555 ojetin individuálně. Dalších 1391 ojetých osobních automobilů se do ČR dostalo tzv. na náhradní díly. Celkový prodej nových vozů přitom za stejné období klesl o 4,5 % na 108 121 aut.

Úterý

ČNB neudělila italské finanční skupině Invesmart souhlas se vstupem do ostravské Union banky kvůli nejasnému původu peněz určených na koupi banky. Invesmart poté podal novou žádost a ČNB má nyní tři měsíce na vydání nového rozhodnutí. Union banka nového investora potřebuje především kvůli nutnému navýšení kapitálu a řešení rizikových pohledávek z minulosti.

Středa

Zákon o obalech, který od začátku roku zavedl pro obchodníky povinnost vést administrativně velmi náročnou obalovou evidenci, zvýšil průměrné malé obchodní firmě náklady o 200 tisíc ročně. Podle členky představenstva Svazu obchodu Jany Kváčové se totiž obchodníkům zvýšily jednorázové náklady například na nové smlouvy o asi 20 tisíc Kč. Na obalovou administrativu pak i malá obchodní firma musí zaměstnat člověka alespoň na částečný úvazek, což znamená dalších 180 tisíc nákladů ročně navíc.

Čtvrtek

Mladoboleslavská automobilka Škoda bude podle tisku vyrábět nejlevnější auta ze všech značek koncernu Volkswagen (VW), tedy hlavně malé vozy s horší výbavou. Nejdůležitějším odbytištěm české automobilky se stane střední a východní Evropa a Asie. „Volkswagen se vyvinul v globální značku s luxusními modely. Škoda by to neměla požadovat. Měla by se zaměřit více na soupeření s Fiatem nebo některými japonskými značkami,“ uvedl pro tisk předseda představenstva VW zodpovědný za strategii koncernu Detlef Wittig.

Pátek

Českobudějovičtí zastupitelé rozhodli, že podíl města v restauraci Masné krámy prodají Budějovickému Budvaru. Za třetinový podíl města v restauraci zaplatí Budvar 5,5 milionu korun. Slavná českobudějovická pivnice, kterou začátkem října uzavřel okresní hygienik, tak bude zřejmě zachráněna.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít