Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: čtk

Tučné dividendy do Sazky. Loterijní skupina si vyplatila téměř pět miliard korun

28. května, 22:50  -  Jiří Zatloukal
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: čtk
28. května, 22:50

Podle výroční zprávy si česká loterijní skupina Sazka Group zatím nejvíc dividend vyplatila z italské Loto Italia, kterou provozuje teprve dva roky. Z Apeninského poloostrova do Prahy na začátku dubna doputovalo 98,8 milionu eur (2,6 miliardy korun). Se svou investicí musí být skupina navýsost spokojená, protože loni si Sazka Group ze společnosti Loto Italia vyplácela „jen“ 1,7 miliardy korun.

Dividendy však plynuly do Prahy i z jiných zemí. V Rakousku vlastní Sazka Group podíly v Osterreichische Lotterien a Casinos Austria. Z prvně jmenované dostala v březnu dividendu 13,9 milionu eur (357,8 milionu korun), z druhé pak 5,7 milionu eur (148,2 milionu korun).

Dividendy by měly Sazce připlynout ještě z řecké společnosti OPAP, kde vlastní 33procentní podíl. Podle dokumentů z valné hromady, která se konala minulý týden, by měla Sazka Group dostat před zdaněním 62,8 milionu eur (1,6 miliardy korun), přičemž část dividend si už vyplatila dopředu v průběhu minulého roku.

Zatím tedy Sazka Group ze zahraničí dostala zhruba 4,7 miliardy korun na dividendách, přičemž ještě něco může připlynout z české dceřiné společnosti Sazka. „Sazka rozhodne o distribuci zisku za rok 2018 do konce června. Z chorvatského byznysu již dividenda za loňský rok do Sazky Group vyplacena nebude,“komentoval plány Sazky mluvčí Radek Němeček.

Loterijní skupinu Sazka Group letos v březnu ovládl stoprocentně Karel Komárek, který za 16 miliard koupil čtvrtinový podíl od Jiřího Šmejce. Transakce celou skupinu ocenila