Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Můžeme od nového roku očekávat zdražení povinného ručení?

Povinné ručení se díky mnoha změnám v pojišťovnictví bude nejspíše nadále zdražovat.…

Výměna výtahu a potřebná povolení

Životnost výtahu v bytových domech je 15–25 let (doba životnosti je ovlivněna prováděnou…

Rondo.cz nabízí řešení, jak získat a udržet zákazníky. Výše platby je přizpůsobená možnostem firem

Kamenné prodejny i eshopy dlouhodobě bojují s tím jak získat a udržet zákazníky. Přitom…

Trip.market spolupracuje s ClaimAir, která cestujícím kompenzuje zpožděné či zrušené lety

11. září 2017, 15:10 - krs
11. září 2017, 15:10

ClaimAir je úspěšný český startup, který pomáhá cestujícím z celého světa získat od aerolinek odškodnění za zpožděné či zrušené lety, případně za ztracená zavazadla. Online cestovní kancelář Trip.market touto spoluprací rozšířila řadu benefitů pro své zákazníky, kteří tak dostanou servis ClaimAir bezplatně ke každé letence.

Přibližně 800 tisíc cestujících po celém světě zažívá každý den zpoždění nebo zrušení svého letu. Z toho 160 tisíc cestujícím denně vzniká zákonný nárok na odškodnění o průměrné výši přes 400 EUR, přičemž většina cestujících o svém nároku ani neví. Trip.market se rozhodl svým zákazníkům cestu k několikaseteurovému odškodnění maximálně ulehčit. Spojil se se službou ClaimAir, která se na vymáhání zákonných náhrad specializuje. Tento servis dostane každý zákazník Trip.market automaticky ke každé letence, aniž by si musel cokoliv připlácet.

Jak to bude v praxi fungovat? Let každého zákazníka Trip.marketu bude automaticky sledován systémem ClaimAir pro případná zpoždění nebo zrušení. Pokud systém získá informaci, že byl zákazník při příletu do cílové destinace zpožděn o více než 3 hodiny, což je zákonem stanovená doba, po jejímž uplynutí může vzniknout nárok na odškodnění, Trip.market v spolupráci s ClaimAir zahájí proces získávání odškodnění a informuje zákazníka. A to i v případě, kdy se jedná o přestupný let.

„V ClaimAir je průměrná doba získávání odškodnění od aerolinky 12 týdnů. Tato doba je závislá hlavně na vstřícnosti aerolinek, občas se podaří případ vyřešit během pár dní. Ačkoliv se jedná o zákonné nařízení, některé aerolinky se snaží své odpovědnosti vyhnout, a to tím, že předkládají nepravdivé argumenty, které většinu cestujících odradí. I proto jsou cestující v případě, že žádají o odškodnění sami, většinou neúspěšní. Naše úspěšnost se pohybuje kolem 90 procent. Často se na nás obrací právě klienti, kterým byl jejich nárok aerolinkou odepřen a těší nás, když díky nám kompenzaci nakonec získají,“ říká zakladatel ClaimAir Jakub Havej.

Aby své šance ještě zvýšil, spolupracuje ClaimAir se sítí právních kanceláří po celém světě. V průměru se společnosti ClaimAir podaří získat pro své zákazníky kompenzace ve výši 400 eur. Ze získané kompenzace si ClaimAir účtuje provizi 25 procent

„Podíl zpožděných letů jasně ukazuje, že bude poptávka po podobných službách stoupat. Pro naše zákazníky se jedná o jasný benefit, který zapadá do dlouhodobého plánu Trip.marketu, co nejvíce lidem ulehčit a zpříjemnit cestování. Všechny papíry a jednání směrem k aerolinkám řešíme my. Zákazníkovi tak stačí, aby v klidu počkal, než mu na účet dorazí peníze,“ řekl na adresu nové spolupráce zakladatel Trip.marketu Vít Rosberg.

Finanční kompenzace se pohybují od 250 do 600 euro podle délky letu. Let musí být zpožděn alespoň o tři hodiny oproti plánovanému času příletu, případně zrušen ve lhůtě kratší než 14 dnů před odletem, a zároveň nesmí spadat do kategorie výjimečných okolností, jako je například sopečná aktivita. Podobná pravidla platí také pro zpožděná a ztracená zavazadla. V těchto případech může cestující získat kompenzaci až 1 400 euro na nákup nezbytných věcí, případně jako náhradu za věci, o které ztrátou zavazadla přišel.

Služba ClaimAir vznikla na základech nařízení Evropského parlamentu a Rady z roku 2004, které se vztahuje na odepření nástupu na palubu, zrušení či významné zpoždění letu. Většina světových aerolinií má podobné kompenzační mechanizmy zabudované přímo ve svých podmínkách.Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
10 příkladů, kdy vám může vzniknout dluh na zdravotním pojištění
Jaké změny musíte hlásit na finanční úřad?
Zvýšení nemocenského pojištění pro OSVČ v roce 2019
7 zlozvyků, kterými škodíte svému autu
Na co všechno pamatovat při změně práce
Auta
Nové BMW M340i xDrive naznačuje, že příští M3 bude opravdu…
Zimní vs. letní pneumatiky: Jak se liší brzdění z rychlosti 200 km/h na suchu u Porsche 911?
Dnes je to na den přesně 65 let od chvíle, kdy Seat vyrobil svůj úplně první automobil
Test Kia Ceed a Ceed SW 1.0 T-GDI: V jednoduchosti je krása
Autem roku v ČR se pro rok 2019 stane Kia, Ford, BMW, Peugeot nebo Subaru
Technologie
Windows 10 October 2018 Update: místo okrajových funkcí zlepšováky pro každý den [recenze]
Skoro 1200 filmů v čudu. Alza zrušila svou online videopůjčovnu
Šeptanda: Samsung Galaxy S10 bude mít díru v displeji
Fotky GeForce GTX 1060 s GDDR5X: uvnitř osekaná GTX 1080, vydání je asi blízko
Týdny čekání končí. Distribuce Windows 10 October 2018 Update pokračuje
Hry pro příležitostné hráče