Trest za manipulace s úroky: Deutsche Bank zaplatí téměř pět miliard - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Trest za manipulace s úroky: Deutsche Bank zaplatí téměř pět miliard

, čtk,
Trest za manipulace s úroky: Deutsche Bank zaplatí téměř pět miliard
Zdroj: čtk/AP

Deutsche Bank zaplatí 220 milionů dolarů (4,8 miliardy korun), aby urovnala obvinění amerických regulátorů. Největší německá bankovní společnost měla prostřednictvím manipulací s úrokovou sazbou LIBOR a dalšími referenčními úrokovými sazbami poškodit vládní a neziskové organizace ve Spojených státech.

Deutsche Bank se na urovnání dohodla se 45 americkými státy. O dohodě dnes informoval generální prokurátor státu New York Eric Schneiderman. „Nebudeme tolerovat podvodné, manipulativní či spiklenecké aktivity podrývající důvěru v naše finanční trhy,“ prohlásil.

Mluvčí Deutsche Bank upozornil, že dohoda řeší poslední regulační vyšetřování banky kvůli sazbě LIBOR v USA. Londýnská mezibankovní nabízená sazba (LIBOR) je globálně využívanou sazbou, od níž se odvozují úroky pro značné množství soukromých i veřejných transakcí.


9 rad kam investovat, než přijde finanční krize. Díl I.

Book of Change Jana Müllera


Deutsche Bank se již v roce 2015 dohodla, že úřadům ve Spojených státech a Británii za urovnání obvinění z manipulace s klíčovými úrokovými sazbami zaplatí 2,5 miliardy dolarů.

Deutsche Bank se v posledních letech potýkala s vysokými náklady na řešení právních sporů. Podle údajů agentury Reuters z letošního června tyto náklady od roku 2009 překročily 15 miliard eur (zhruba 384 miliard korun). Koncem loňského roku se banka například dohodla s americkým ministerstvem spravedlnosti, že zaplatí 7,2 miliardy dolarů kvůli praktikám při prodeji hypotečních cenných papírů před finanční krizí z let 2007 až 2009.

O Deutsche Bank dále čtěte:

Deutsche Bank už není na seznamu největších privátních bank. Propadla se na 16. místo

Deutsche Bank je stále za očekáváním, navzdory obrovskému růstu


Ohodnoťte tento článek
Diskuze