Trefili mě v South Central

21. ledna 2010, 14:35 - Pavel Hanslíček
21. ledna 2010, 14:35

Gangsteři a jejích území se stávají novou turistickou atrakcí

Tak minulou v sobotu to začalo a dopadlo to dobře. Nikdo nikoho nezastřelil. Napsal náš spolupracovník z Kalifornie, a tak místo krvavé historky přinášíme jen suchou informaci. Syndrom západní civilizace pozdního věku, to jest ubavit se k smrti, se dostal zase o stupínek výš. Cestovatelské výpravy budoucnosti budou pravděpodobně čím dál obskurnější. Kromě vesmírných letů či vycházek na Mount Everest zvou podnikavci s volným časem znuděné turisty i do peleše zločinu.
Vítejte v Los Angeles, aniž byste museli prahnout po autokarových výletech podél domů hollywoodských hvězd potažmo po přeletech nad dávno omrzelým Grand Canyonem. Letos tu máme extra novinku. Společnost LA Gang Tours začala nabízet zájezdy do problematické jižní části města zvané South Central. Pro pozornější spotřebitele médií jde o místo nikoli neznámé; vyhlášené je častými násilnostmi mezi černošskými a hispánskými gangy.
Na programu dvouhodinového zájezdu za 65 dolarů je obhlídka hlavní věznice, jež praská ve všech pod náporem usedlíků, autobusová zastávka, kde přestřelku gangů předloni nepřežilo pět dospělých a tři děti, čtvrť Skid Row s téměř deseti tisíci bezdomovci, Florence Avenue, na níž bylo v roce 1992 během nepokojů ubito několik řidičů nákladních automobilů a také území známého hispánského gangu Florencia 13.
Společnost LA Gang Tours se zapřísahává, že jejím cílem rozhodně není jen bavit turisty. Zamýšlí též upozornit na nesnesitelné poměry a především vytvořit pracovní místa pro obyvatele problémové oblasti. Veškeré zisky ze zájezdů mají putovat do zlepšení místní životní úrovně – a to ve formě mezd pracovníků LA Gang Tours a dále mikroúvěrů pro místní podnikatele. Zdrojem příjmů má být kromě tržeb ze „vstupného“ i doplňkový prodej triček pomalovaných místními sprejery přímo před turisty.
Autoři projektu vůbec nejsou troškaři a nechybí jim fantazie. Uvažuje se například i o takových výstupech, v nichž by místní děti bez varování „stříleli“ na účastníky zájezdu z vodních pistolí a pak jim prodávali nátělníky s nápisem „I Got Shot in South Central“ (trefili mě v South Central).
Předpokladem úspěchu projektu je však příměří, které se podařilo dojednat mezi třemi hlavními gangy v oblasti. Bossové se zavázali ke klidu zbraní v době turistických zájezdů. První trip byl zcela vyprodán, a to účastníci museli podpisem stvrdit, že se dobrovolně vystavují rizikům včetně ztráty majetku, zdraví a dokonce života. Další termíny budou následovat a LA Gang Tours hodlá během prvního roku vytvořit zisk ve výši milionu dolarů a soutěžit o zákazníky s kancelářemi nabízejícími výlety do Hollywoodu.
Nemusí to být nutně špatná úvaha. Během výprav za celebritami se pravděpodobně nepotkáte s Tomem Cruisem či Angelinou Jolieovou, zato na zájezdech LA Gang Tours vás budou zaručeně provázet bývalí členové gangů, především iniciátor projektu Alfred Lomas, někdejší příslušník Florencia 13, který však musí nosit dlouhé rukávy, aby turisty nelekal gangsterským tetováním.

Více na: www.lagangtours.com

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít