TRAFIKA

23. února 2004, 00:00 - Miroslav Melichar, Martin Schmarcz
23. února 2004, 00:00

Existence dvou programů veřejnoprávní televize se lidem pravé víry a tlustých peněženek hrubě nelíbí. Nejraději by samozřejmě privatizovali ČT celou. N ejde-li to hned, postupně by to jít mohlo. Nejdříve ČT finančně vyhladovět, aby jeden program pustila.

JAK ZAŘÍZNOUT ČT Ten druhý už se nějak setřese později, až ho sklátí finanční souchotiny. Jak prosté, Žít jako hvězda Kdo by se nechtěl blýsknout v Karlových Varech v době filmového festivalu. Ne každému se však chce za to platit. A tak zatímco baťůžkáři spí ve stanech a firmy si své stříbrné VIP karty draze platí, státní úředníci a politici se nechávají hostit jako filmové hvězdy. Za dotace, tedy za peníze nás všech. Pořadatel festivalu si tak říká o to, aby mu o tyto peníze byl příště krácen státní příspěvek. Neumíme totiž tento tok peněz od státu k představitelům státu nazvat jinak než korupcí, přinejmenším nepřímou. n milý Watsone! Doprovodným chórem akce „zaříznutí ČT“ je tvrzení, že Nova a Prima poplatníky nic nestojí, zatímco za ČT musíme platit. Něco takového může tvrdit buď ekonomicky vzdělaný pavián, nebo pokrytec. Protože za reklamu v komerčních televizích tvrdě platíme, neboť výrobce si její náklady promítá do ceny výrobků. N ezapomenutelný Josif V. Stalin kdysi přišel s myšlenkou bít nepohodlné umělce rublem, když je nebylo možné přímo zastřelit. Čeští bolševičtí termiti, ať rudí, modří či růžoví, se snaží umlátit ČT korunou. Podaří-li se jim to, my, občané, prohrajeme víc než veřejnoprávní televizi. Prohrajeme kus své svobody, totiž svobodu volby. JEDEN ZÁKAZ A MNOHO ZTRÁT

Někteří poslanci hodlají zákonem zakázat prodej v noci a o svátcích. Komu tím pomohou? Podle odborářů, od nichž nápad pochází, prý malým a středním podnikatelům a pracovníkům obchodů. Těm prvním tím, že dojde k omezení konkurence velkých firem, a těm druhým zvýšením jejich bezpečnosti. Ani jeden argument neobstojí. Stát a jeho zákony tu nejsou od toho, aby rozhodovaly zápolení mezi obřími řetězci a majiteli drobných obchůdků. Jediným rozhodčím jejich vzájemného souboje může být zákazník. Je to ostatně právě on, kdo tratí vždy, když se pomocí paragrafů či jiným způsobem omezuje konkurence.

Bude-li zákaz schválen, můžeme naopak bez rizika mýlky předpokládat, že mnozí z těch, kteří slouží noční a sváteční směny, se ocitnou bez práce. Zákaz s tak zoufale nepříznivou bilancí zisků a ztrát, o níž se navíc můžeme přesvědčit v N ěmecku či Rakousku, abys pohledal!

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít