TRAFIKA

24. listopadu 2003, 00:00 - admin
24. listopadu 2003, 00:00

Je to zapeklitá situace být členem, natožpak funkcionářem strany, která ztrácí schopnost přehoupnout se přes pětiprocentní volební plůtek. Nelze se tedy divit, že někteří z takto postižených panikaří. To je asi jediné vysvětlení příčin vzpoury na palubě kocábky jménem US-DEU a úmyslu vzbouřenců změnit její kurz.

NA CHATRNÉ LODI

Je to zapeklitá situace být členem, natožpak funkcionářem strany, která ztrácí schopnost přehoupnout se přes pětiprocentní volební plůtek. Nelze se tedy divit, že někteří z takto postižených panikaří. To je asi jediné vysvětlení příčin vzpoury na palubě kocábky jménem US-DEU a úmyslu vzbouřenců změnit její kurz. Pokud totiž tato pidistrana něco znamená, je to dáno jejím vlivem na politiku vlády, v níž se uchytila. US-DEU při hledání přijatelné verze reformy veřejných financí nedělá nic víc, ale také nic méně, než že vyrovnává tlak protilehlého křídla ČSSD ve vládě. To sice nestojí za zbytečný povyk, ale jen díky tomu je stále viditelná. Zkusme si však představit, že se tato nejmenší bárka odpoutá od vládního konvoje a vydá se sama do politických vln. Mohla by sice znovu bodovat v soutěži Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v Česku nejpravicovější, tu však už dávno nikdo nesponzoruje. A pokud jde o opravdovou politickou soutěž, to je zase box bez rozdílu vah a střízlík nemá šanci.

KDO PLATÍ, JE SMĚŠNÝ

Z Kavčích hor zase začíná foukat mrazivé povětří. K ledu se prý dají desítky pořadů. Ta studená mizerie nafackuje hlavně těm bláznům, kteří do vrzající televizní mašiny dodnes měsíčně lijí poplatek 75 korun. Skřípající mašině to nestačí, chce víc. Brzy asi víc dostane. Takový koktejl novinek musí otrávit i ty nejvěrnější poctivce, pro něž je placení poplatku samozřejmost. Přitom zboží, které dostávají, se brzy smrskne ze šťavnatého jablka na sušenou křížalu. Proč jsou ti, co platí koncesionářské poplatky, pošetilí blázni? A co by byli jiného, vždyť těch, co neplatí a hledí na Českou televizi, je už léta tolik a nic jim vlastně nehrozí! Celý systém je naštelovaný tak, že neplatiči jsou v roli borců, kteří se vyznají v tlačenici. A ti, co nonstop platí? Plní úlohu směšných tvorů, nebo jinak: hňupů. Osoby a obsazení jsou takto rozdány už léta a zákonodárci s tím nic nedělají.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná…
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké provedení Bentaygy
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít