TRAFIKA

08. března 2004, 00:00 - Miroslav Melichar, Martin Schmarcz
08. března 2004, 00:00

Ministr průmyslu a obchodu se rozhodl ustavit radu pro podporu podnikatelského a investičního prostředí. Radu má řídit sám ministr Milan Urban, což by mohlo být zárukou, že se nebude jednat o nedůležité fórum.

MINISTR URBAN DOHÁNÍ, CO ZAMEŠKALA VLÁDA Ministr průmyslu a obchodu se rozhodl ustavit radu pro podporu podnikatelského a investičního prostředí. Radu má řídit sám ministr Milan Urban, což by mohlo být zárukou, že se nebude jednat o nedůležité fórum. Evropsko-české fórum, které zastupuje investory ze zemí EU, již delší dobu upozorňuje, že investiční atraktivita země klesá, protože reforma právně-podnikatelského prostředí není prioritou vlády. Zastaralý systém konkurzního práva, složitá procedura registrace společností, nevyhovující právní rámec pro vyřizování obchodních sporů, těžkopádná komunikace uvnitř státní a veřejné správy škodí pověsti republiky. Právně-podnikatelské prostředí nepulzuje v rytmu potřeb moderního obchodního světa. Proto může Česká republika čelit odlivu investic. A může se stát zemí, do které se budou obávat vstoupit malí a střední investoři. Ti tvoří v zemích Unie až 60 procent hrubého domácího produktu. JSME PŘIPRAVENI NA KRIZE?**

A najednou se ukázala skutečnost, na kterou zasvěcení upozorňovali již na základě povodní na Moravě - katastrofální nedostatek odborníků, kteří by v krizových útvarech pracovali. Pravda, některé z nich opět dodala armáda, dobří odborníci byli a jsou iv hasičských útvarech či se podílejí na Rychlé záchranné pomoci. Ale je jich zoufalý nedostatek a chybějí jim jak teoretické, tak hlavně praktické zkušenosti. A jejich doporučení výkonné orgány samosprávy často nerespektují. Pokud by tomu bylo jinak, nemohlo by dojít k tak rozsáhlému poškození metra či k řadě chyb v prvé hodině při havárii autobusu u Nažidel v loňském březnu. V občasné době se již příprava příslušných specialistů na vysokých školách rozeběhla. Nejen na vojenských, ale i civilních univerzitách, v duchu jejich odborné orientace. Jejich absolventům lze zaručit něco, co se v našem státě stává vzácným - trvalé zaměstnání. (Leoš Navrátil, předseda společnosti pro krizové plánování České lékařské společnosti JEP)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít