TRAFIKA

19. dubna 2004, 00:00 - admin
19. dubna 2004, 00:00

Průšvih. Tak správně pravila senátorka Roithová, když prasklo, že její volební euroletáky byly rozesílány na senátní útratu. Měřeno finančně, stát nezchudl: připravila daňového poplatníka o dvě tisícovky, které s omluvou ihned vrátila. Měřeno "vyšším principem mravním" má šmouhu na politické cti jako Brusel.

POŠTOVNÍ FAUL

Coby lidovecká jednička eurovoleb porušila pravidla Senátu i nepsanou smlouvu s občany. Smůla. Možná tu poštovní lapálii opravdu způsobila asistentka. Nepátrejme. Asistenti hříchy z „hlav“ totiž nesnímají. Prsty na rukou voličů nestačí na spočítání větších či menších faulů, při nichž politikům splyne soukromé s veřejným. Manýra nezná hranic. Některé strany pořádaly partajní akce v parlamentu, byvší ministr Lachnit se dal za státní tisíce vyškolit imagemakery… Neslyšíte vzdálenou ozvěnu panovníkova „L´etat c´est moi“ - „Stát jsem já“?

SMUTNÁ PRAVDA

Několik organizací zabývajících se lidskými právy - Amnesty International, Lungta, Olympic W atch a Člověk v tísni - se chystá předat Václavu Klausovi svůj dopis. Činí tak dva dny před odletem hlavy státu do Číny, kam se Klaus vydá jako první český prezident v historii. Budou po něm chtít, aby se na nejvyšších místech v Pekingu přimluvil za osvobození pěti čínských politických vězňů a aby čínskou vládu vybídl k ratifikaci mezinárodního paktu o občanských a politických právech. Pravda je taková, že rostoucí ekonomické bohatství a tím i sebevědomí asijských vlád (čínské stonásobně) změnilo distribuci moci ve světě. To má za následek, že západní export představ o univerzálnosti lidských práv, vyjádřený ve Všeobecné deklaraci lidských práv, klesl za posledních deset let na minimum. Když svého času Clinton pohrozil Číně, že jí kvůli problémům s lidskými právy neposkytne doložku nejvyšších výhod, dostalo se mu z Pekingu výsměchu. Stejně jako ze Singapuru, kde se lidská práva pokoušel poněkud zcestně aplikovat na případ amerického chuligána, odsouzeného ke zbičování, když tam ničil v opilosti auta.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má…
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek. Designem nepřekvapí
Technologie
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít