TISKOVÉ ZPRÁVY

29. září 2003, 00:00 - admin
29. září 2003, 00:00

Novým generálním ředitelem společnosti IVECO SpA byl jmenován pan José María Alapont. Tuto funkci převezme 1.10.2003. Pan Allapont, 53 let, narozen ve Valencii (Španělsko), zahájil svoji kariéru v automobilovém průmyslu v roce 1974 ve španělské pobočce automobilky Ford.

NOVÝ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI IVECO

V různých evropských pobočkách této firmy pak následně zastával posty v oblasti výroby, konstrukce, nákupu, provozu a řízení Ford Europe. V letech 1990 až 1997 pracoval v různých vedoucích pozicích společnosti Valeo, byl zástupcem generálního ředitele skupiny a generálním ředitelem pro celosvětovou výrobu osvětlení pro automobilový průmysl. V říjnu 1997 přešel do společnosti Delphi, kde v současné době zastává pozici generálního ředitele společnosti Delphi Europe, Midle East & Africa a vicepresidenta pro obchod a marketing Delphi Corporation, světového lídra v produkci komponentů pro automobilový průmysl.

INVESTIČNÍ RATING ČP POTVRZEN

Ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) dnes potvrdila vysoké ratingové hodnocení České pojišťovny v tzv. investičním stupni na úrovni BBB minus (BBB-) se stabilním výhledem. Rating vyjadřuje hodnocení finanční a úvěrové pozice firmy na trhu podle mezinárodních standardů. V odůvodnění ratingu S&P se uvádí, že výše ratingu, který byl před rokem navzdory negativnímu vývoji v evropském pojišťovnictví zvýšen o jeden stupeň, je podložena dlouhodobě stabilními provozními výsledky, zlepšující se kapitálovou vybaveností a silnou tržní pozicí České pojišťovny. „Potvrzení ratingu od agentury Standard & Poor´s dokládá schopnost České pojišťovny posilovat svůj kapitál a stabilitu i v období, kdy naše finanční skupina výrazně expanduje na trhu střední a východní Evropy,“ sdělil Ladislav Bartoníček, předseda představenstva ČP. Silnou prodejní síť podporovanou dceřinými společnostmi ČP přitom v ratingovém hodnocení ČP vyzdvihla i agentura S&P. S&P ve své zprávě uvedla, že v nejbližší budoucnosti očekává další posílení distribuční kapacity ČP a posílení výkonnosti ve vybraných segmentech životního pojištění. Agentura rovněž předpokládá, že si ČP i do budoucna udrží svou tržní pozici a bude nadále dosahovat nadstandardní rentability vlastního kapitálu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít