Tesly jsou příliš drahé, řekl Musk. Zvažuje malý model pro Evropu - Euro.cz

Přihlášení

Tesly jsou příliš drahé, řekl Musk. Zvažuje malý model pro Evropu

Jan Markovič, Autobible.cz,
Tesly jsou příliš drahé, řekl Musk. Zvažuje malý model pro Evropu
Zdroj: Tesla

Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk se při rozhovoru s investory nechal slyšet, že jeho vozy jsou příliš drahé. Podle něj je potřeba začít vyrábět i auta, která budou dostupnější pro širší veřejnost. Jednou z možností je elektrický vůz o velikosti menšího evropského hatchbacku, vyráběl by se v Německu.

 

Elektromobily kalifornské automobilky rozhodně nejsou pro každého. Nejlevnější Tesla Model 3 začíná na českém trhu na ceně 1 300 200 korun a konkuruje tak luxusním autům střední třídy. Uvědomuje si to i sám zakladatel automobilky Elon Musk. Alespoň podle jeho vyjádření během telekonference s investory.

Pořídili byste si menší model Tesly?

„Je důležité vyrábět dostupná auta. To mě nyní trápí nejvíc, že naše vozy nejsou dostatečně dostupné. To musíme napravit,“ řekl podle serveru Inside EVs. Musk prý dál nerozváděl, zda má na mysli například menší model s menší baterií nebo nižším výkonem.

Už na začátku července se ale výstřední miliardář jako obvykle pouštěl do debat s fanoušky na svém twitterovém účtu. Rozebíral například možnost produkce menšího hatchbacku ve stylu evropských vozů. Podle něj to není špatný nápad a ideální by bylo, kdyby se navrhl a následně vyráběl v Německu.

Dává to smysl, elektrický hatchback by byl primárně zaměřen na evropský trh. Musk navíc staví továrnu Gigafactory v Berlíně, kde by později mohla probíhat produkce. Navíc by se mohl pustit do konkurence, například do nového Volkswagenu ID.3, se kterým má německá automobilka velké plány, i když trochu pozdržené softwarovými problémy.

Článek vyšel na webu Autobible.cz

Diskuze