Tendry na zakázku. Ale koho?

09. července 2008, 18:56 - redakce
09. července 2008, 18:56

(EURO 26/2008)

Jako výkonný tajemník sdružení Unie malých a středních podniků ČR reaguji na článek Tendry na zakázku. Ale koho? (EURO 26/2008). Informace v článku jsou zavádějící a poškozují naše sdružení, které se řadu let snaží o zlepšování podnikatelského prostředí v České republice, zvyšování konkurenceschopnosti českých malých a středních podniků a prosazování jejich zájmů jak v ČR, tak v EU.
Institut členství fyzických osob je v našich stanovách (možno vyhledat v registru ministerstva vnitra) obsažen již řadu let. Tvrzení, že byl do stanov zakomponován v prosinci 2007, je nepravdivé, a pokud by se autorka článku na naši organizaci obrátila, rádi bychom jí poskytli relevantní informace. Za dezinterpretací v článku vidíme úmysl naši organizaci poškodit.
I další dvě tvrzení, která se týkají našeho sdružení, nejsou pravdivá. Společnost Eurovision, a.s. není generálním partnerem naší organizace - stačí se podívat na oficiální web www.sme-union.cz. Reálný základ nemá ani teorie o propojení naší organizace na poradenské firmy a jejich zapojení do prezentační roadshow o evropských fondech. Nabídka na účast v tomto projektu byla dána řadě relevantních subjektů a se všemi zájemci jsme jednali.
Článek proto vnímáme jako pokus očernit naši organizaci a jejího předsedu.
Důrazně protestujeme proti nepravdám v článku a požadujeme uveřejnění opravy. Pokud se to nestane, budeme postupovat v souladu s platnými právními předpisy. Protože prokázání uveřejnění nepravdivých informací (forma členství, partnerství) je zřejmé, jsme přesvědčeni, že tato situace bude vyřešena smírnou cestou.

Jan Průša, výkonný tajemník Unie malých a středních podniků ČR

Výkonný tajemník Unie malých a středních podniků Jan Průša něco jiného říká a něco jiného píše. Informaci o tom, že stanovy unie byly rozšířeny o možnost členství fyzických osob na valné hromadě loni v prosinci, sám uvedl v telefonickém rozhovoru. Současně označil za chybu, že na webové stránce unie dosud visí stará verze stanov (o členství právnických osob), nikoli upravená. Stejně týdeník EURO citoval jeho vysvětlení, proč se na seminářích k eurofondům po celé republice prezentují stále tytéž dvě poradenské firmy. Jan Průša by měl doporučit, na koho se příště na sekretariátu obracet, aby poskytl relevantní informace, pokud ty své po několika dnech zpochybňuje. Žádá-li o zveřejnění opravy, v případě partnerství to činíme: Firma Eurovision není generálním partnerem unie, je pouze jejím hlavním partnerem.

Táňa Králová, tana.kralova@euro.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít