Tajemství hotelových pokojů

25. května 2012, 12:26 - Milan Vodička
25. května 2012, 12:26

Případ DSK není ani zdaleka ojedinělý. Průzkum ukázal, že mnoho mužů bere pokojskou jako lovnou zvěř a sex považuje za součást její práce.

Cynik by si s chutí zaryl, že je poněkud pokrytecké, jak moc Ameriku znechutil případ Dominika Strausse-Kahna a jeho údajného pokusu užít si s hotelovou pokojskou. Vychází totiž najevo, že o něco podobného se tam pokouší spousta hostů – a ti, kteří se nepokusí, na to alespoň myslí.
Týdeník Newsweek udělal na toto téma průzkum, jehož výsledky shrnul do stručné věty: Mnoho mužů očekává sex jako součást práce pokojských.
Adriana Babbingtonová, která pracovala v hotelu sedmnáct let, si pamatuje, jak se to poprvé stalo jí. „Bylo mi teprve osmnáct a vážila jsem pětačtyřicet kilo. Host volal, že potřebuje další pokrývku. Když jsem tam dorazila, ležel na posteli a byl zcela nahý. Vyzval mě, abych se dotkla jeho genitálií a nabídl mi za to peníze. Když jsem to řekla nadřízeným, jen se smáli. Bylo to něco jako ,vítej do klubu‘.“
Není to opravdu zřejmě nic neobvyklého. Zatčení DSK, jak se říká Dominiku Strauss-Kahnovi, totiž rozvířilo špinavé vody. Články o jeho pokusu ještě ani nezmizely z titulních stránek, a už se objevily další případy. V New Yorku měli podobný problém další dva muži. Hlavně však začali vyprávět lidé z hotelové branže – a jejich zážitky rozhodně nejsou nezajímavé.

Podvečerní predátoři

Pokojská z newyorského hotelu Hilton (leží, co by kamenem dohodil od Sofitelu, kde se dostal do problémů DSK) například popsala, jak vstoupila do pokoje, kde ležel nahý turista, jenž se začal osahávat a pak za ní vyrazil a křičel: „Potřebuji sex!“ Utekla do vedlejšího pokoje, kde se zamkla a pak zavolala nadřízenou.
Adriana Babbingtonová zažila hosta, který ji několik dní přemlouval k sexu ve třech. Paní Ricoová, osmatřicetiletá pokojská z Kalifornie, popsala médiím svůj případ: uklízela právě koupelnu, když do ní vešel host a požádal ji, aby vyměnila ložní prádlo. Jakmile vstoupila do pokoje, muž už ležel na posteli, masturboval a nabízel jí, ať se přidá.
Pokojské vyprávěly, že největší obavy mají z podvečera, kdy chodí připravovat postele na noc. Hotel je ještě prázdný, protože většina hostů je venku. Kromě predátorů.
„Je to nebezpečná práce,“ řekla agentuře AP Yazmin Vasquezová, která pracuje v hotelu v centru Chicaga. „Někteří klienti si myslí, že jsme k všestrannému použití, protože nemáme peníze ani moc, jakou mají oni.“
Newyorský konzultant Anthony Roman, který třicet let pracoval jako šéf ochranky velkých hotelů, řekl, že zažil desítky incidentů tohoto druhu od sexuálních nabídek v opilosti až po znásilnění. „Frekvence není rozhodně nijak řídká,“ prohlásil.
Dlouho působil v nejlepších hotelích i Jacob Tomsky. „Pokusy o sexuální sblížení jsou v branži běžné,“ napsal v The New York Times. „Pokojské jsou v obtížném postavení. Často jsou na pokoji samy, klečí na podlaze zády ke dveřím, vysavač přehlušuje všechny zvuky. To je přímo perfektní scéna pro hororový film.“

Tři procenta nabídek

Čísla, která získal Newsweek, však na první pohled nijak divoce nevypadají, protože myšlenka ještě není zločin. Zhruba polovina mužů na cestách by ráda zažila nějaký ten sex, ale pokusí se o to jen menšina. Newsweek oslovil čtyři stovky mužů a zjistil, že o to, aby měli nějaký rychlý románek, jich aktivně usiluje pětina až čtvrtina. Ale nejdou za ním nijak dravě, protože nakonec si „užije“ jen asi desetina. Šest procent mužů si sexuální zážitek koupí. A jen tři procenta mužů z oněch čtyř stovek oslovených přiznala svoji nabídku pokojským na hotelu, kde bydleli. A dvě procenta si s nimi nakonec i užila.
Zdá se to jako bezvýznamné číslo, ale to je omyl. Představte si, že v hotelu spí čtyři sta lidí a že teoreticky tři procenta z nich učiní sexuální nabídku personálu. To je dvanáct případů. Na jeden hotel je to docela dost.
Ale to pořád ještě není všechno. Průzkum ukázal další věc: i hosté, kteří neudělají přímo sexuální nabídku, mohou svým chováním pokojským zamotat hlavu. Dvanáct procent mužů řeklo, že když do pokoje vstoupila pokojská, byli někdy nedostatečně oblečeni. Což nemusí vůbec nic znamenat. Každý, kdo častěji bydlí v hotelu, snadno zažije, že do pokoje přijde personál zrovna ve chvíli, kdy chodí ve spodním prádle. Faktem však zůstává, že na pokojské se hosté dívají jako na potenciální milenky častěji, než bychom asi očekávali.

Hostům se neodporuje

První problém spočívá v tom, že pokojské mají v popisu práce chovat se mile. Profesionální úsměv může zmást hosta natolik, že si řekne: Líbím se jí. Pokušení pocítí i muž, který jinak není žádným sukničkářem. Vyvolává ho osamělost a vědomí, že bude spát maximálně s dálkovým ovladačem. Vysoce postavený muž je navíc zvyklý, že jeho přání bývají splněna. Kromě toho dobře ví, že pokojská je zranitelná jako laň. Zákazník má vždycky pravdu a hotely si nemohou dovolit žádnou negativní publicitu vyvolanou „neuspokojeným“ návštěvníkem. Hosté ale také vědí, že pokojská může být přistěhovalkyně z chudé země, která to s doklady a povolením k práci může mít všelijak. Potom opět ani ona, ani hotel nemají chuť volat úřady. Právě toho může host dobře využít. Pokojské vyprávějí, že pokud jde klient rovnou na věc, položí na polštář příslušný obnos. Pokud je rafinovanější, udělá to asi takto: zeptá se, odkud je a kolik lidí tam doma musí podporovat. Pak s účastí položí otázku, kolik jí hotel platí. A následuje nabídka výhodné směny peněz za trochu potěšení.
I v téhle situaci je pokojská pod tlakem, protože ví, že když řekne ne, může se jí host mstít. Bude si stěžovat, že měl špatně uklizený pokoj, že se mu ztratily peníze nebo že ji přistihl, jak vytáčí mezistátní hovor…

Sebeobrana pokojských

Co s tím? Hodně hotelů nyní začíná zvažovat, jak všemu předejít. Pokojské v hotelu Sofitel, kde se stal incident s DSK, už mohou nosit kalhoty místo sukní. Jinde se mění předpisy: pokoje se smějí uklízet pouze tehdy, když tam není host, nebo je nutné během úklidu zablokovat vchodové dveře vozíkem.
Některá opatření už byla uplatňována dříve: Carl Boger, děkan fakulty hotelového řízení na Univerzitě v Houstonu, řekl britskému listu Daily Mail, že pokud z některého pokoje přijde v noci žádost o servis, zkontroluje ochranka na počítačích, zda host nesleduje porno. V takovém případě tam nakráčí mužská obsluha.
Nejlepší prevencí je však fakt, že se teď o tom, co se děje v hotelech, hovoří. Bezpečnostní konzultant mnoha celebrit Bo Dietl svým klientům radí, aby se vyvarovali všeho, co by mohlo zavdat byť jen příčinu k nějakému sexuálnímu obvinění.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít