Systém pro fleet management

23. dubna 2007, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
23. dubna 2007, 00:00

GPS Elektronickou knihu jízd u všech služebních vozů ČSOB a Poštovní spořitelny automaticky vede monitorovací systém GPS. Ten dokáže sám zaznamenat datum, čas, počet ujetých kilometrů i trasu. Bankéř tak každý měsíc údaje pouze zkontroluje a čas, který tím ušetří, může věnovat klientům.

GPS

Elektronickou knihu jízd u všech služebních vozů ČSOB a Poštovní spořitelny automaticky vede monitorovací systém GPS. Ten dokáže sám zaznamenat datum, čas, počet ujetých kilometrů i trasu. Bankéř tak každý měsíc údaje pouze zkontroluje a čas, který tím ušetří, může věnovat klientům.

PROVOZ NA IDENTIFIKAČNÍ KARTU

Jak vlastně podobný systém funguje, popisuje Zora Křičková z ČSOB: „Každý řidič se ve vozidle před jízdou identifikuje pomocí multifunkční identifikační karty. Dál už všechno probíhá zcela automaticky. U vozidel určených i pro soukromé jízdy je ještě třeba přepnout tlačítko na soukromou nebo služební jízdu“.

V autě je snímač identifikační karty, pokud do něj sedne řidič, který se nezaregistruje, zařízení začne vydávat zvukové signály. Zařízení umožňuje i on-line sledování.

POMŮŽE I PŘI KRÁDEŽI

Zařízení tak ušetří práci řidičům s vyplňováním knihy jízd, pomůže ale také v případě krádeže vozidla. Podle zástupkyně společnosti ČSOB Leasing Andrey Rosenbaumové je všem řidičům firemních vozidel ČSOB a Poštovní spořitelny k dispozici kompletní servis, který společnost ČSOB Leasing poskytuje zákazníkům fleet managementu. Mezi jinými také internetový portál eLeasing, který umožňuje sledování provozních nákladů i řešení pojistných událostí.

Novou službou je i zajištění převozu určených vozidel k servisní prohlídce či opravě do smluvní dílny. Samozřejmě toto jsou určitá specifika, která požadoval zákazník. Právě možnost přizpůsobit produkt přímo na míru dané firmě je tím důvodem, že tuto službu mohou využít firmy různého zaměření a jakékoliv velikosti. „Je jedno, zda má jedno vozidlo nebo stovky aut,“ říká Rosenbaumová.

ÚSPORY ČASU I PERSONÁLU

ČSOB má celkem přes 560 služebních aut a dosud se o vozový park staral v každém regionu jeden zaměstnanec, další byli na ústředí, a ti se zabývali hlavně administrativou spojenou s provozem motorových vozidel. Po outsourcingu správy vozového parku a startu systému GPS zůstali v autoprovozu pouze gestoři, kteří komunikují se společností ČSOB Leasing.

Až do 1. dubna řidiči vyplňovali ručně knihy jízd, dnes již nemusejí. Systém umí sledovat, kudy vozidlo jede, umí sám vytvořit knihu jízd, a tak zaměstnanci banky nemusí složitě dešifrovat „papírové“ knihy jízd. „Dostáváme pravidelně aktuální data o provozu služebních motorových vozidel, která se automaticky zpracovávají pro naše účetnictví. Představuje to ohromnou úsporu administrativy,“ dodala Křičková.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in…
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít