Švýcarský výrobce obalů rozšířil výrobu v Česku. Nabere stovku lidí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Švýcarský výrobce obalů rozšířil výrobu v Česku. Nabere stovku lidí

, lem, tre,
Švýcarský výrobce obalů rozšířil výrobu v Česku. Nabere stovku lidí
Zdroj: Petr Topič, Mladá fronta

Švýcarská skupina Rondo rozšířila závod v Ejpovicích na Plzeňsku. Takřka zdvojnásobení výroby krabiček a obalů pro farmaceutický průmysl znamená nová pracovní místa a investice.

Investor nalil do české továrny stovky milionů. Výsledkem je podle tiskového prohlášení firmy téměř zdvojnásobení výroby ze 700 milionů papírových obalů na 1,2 miliardy kusů ročně. Společnost rovněž zakoupila nové výrobní stroje, stávající vybavení prošlo modernizací.

Společnost Rondo obaly v Česku podniká šest let. V ejpovickém závodu pracuje zhruba sto lidí, přičemž nové výrobní kapacity znamenají podle projektové dokumentace postupně až zdvojnásobení personálu.

Důvodem rozšíření je podle Ronda nárůst poptávky. Ejpovická továrna vyrábí speciální balení pro farmaceutické výrobky. Výhodou továrny je její poloha. Nachází se blízko klíčových přepravních tras ke svým klientům. Podnik dodává zboží zejména do Německa.

„Rozšíření kapacity znamená, že Rondo v České republice je připraveno na zákaznické objednávky, které již přišly a je také dobře vybavené pro pokračující budoucí růst,“ uvádí firma.

Rondo obaly je součástí skupiny podniků Körber Group, která ve více než třiceti závodech v Evropě, Asii a Americe zaměstnává přes 9000 pracovníků a vytváří obrat ve výši 1,6 miliardy eur. Polovina všech zaměstnanců pracuje v Německu. Körber Group je rozdělena do čtyř divizí – stroje pro tabákový průmysl, technologie pro zpracování papírového zboží, přesné strojírenství a obaly pro farmaceutický průmysl. Český závod patří k poslední kategorii, přičemž po navýšení výroby dosáhne až téměř poloviny produkce celé divize.


Čtěte také:

Aki mění vlastníka. Jihlavského výrobce elektroniky koupili Švýcaři

Německý Schott nabere v Lanškrounu 500 lidí

Biocel Paskov dostane miliardovou injekci z Rakouska

Ohodnoťte tento článek
Diskuze