SVĚTOVÁ EKONOMIKA

03. listopadu 2003, 00:00 - admin
03. listopadu 2003, 00:00

Japonská finanční skupina Nomura Holdings hospodařila v prvním pololetí shrubým ziskem 159,3 miliardy jenů (asi 1,5 miliardy USD), což je proti stejnému období loni nárůst o 292 procent. Tržby se zvýšily o 33 procenta na 573,4 miliardy jenů.

Japonská finanční skupina Nomura Holdings hospodařila v prvním pololetí shrubým ziskem 159,3 miliardy jenů (asi 1,5 miliardy USD), což je proti stejnému období loni nárůst o 292 procent. Tržby se zvýšily o 33 procenta na 573,4 miliardy jenů.

Americká letecká společnost United Airlines chce opustit bankrotovou ochranu nejpozději koncem jara příštího roku a za rok 2004 vykázat zisk. Své záměry dokládá povzbudivým pokrokem, kterého dosáhla letos vlétě a na podzim.

Třetí největší japonská automobilka Nissan Motor svolá 1,02 milionu aut po celém světě kvůli vadě motoru. Oznámila to firma stím, že celá akce ji přijde na 15 až 16 miliard jenů. Společnost svolá na 25 modelů vyrobených v letech 1998 až 2003, včetně oblíbeného sedanu Sunny a dvou typů vyrobených pro firmy Fuji Heavy Industries a Mazda Motor.

Výrobce hraček Lego propustí z ústředí v Dánsku 257 lidí. Společnost to odůvodnila tím, že očekává další slabý rok. Lego bude letos vDánsku propouštět už podruhé.

Americké knihkupectví Barnes &Noble snížilo ve třetím čtvrtletí ztrátu díky lepším ziskovým maržím. Klesly mu však také tržby, a to o čtyři procenta. Ztráta knihkupectví klesla meziročně na 12,2 milionu dolarů ze 17,5 milionu dolarů.

Čistý zisk Schwarz Pharma, německého výrobce léků, se ve třetím čtvrtletí snížil o 56 procent na 2,5 milionu eur z 5,7 milionu ve stejném loňském období. Firma současně zhoršila odhad zisku pro celý rok kvůli růstu konkurence pro její hlavní lék, kopii přípravku proti žaludečním vředům Prilosec, který vyrábí společnost AstraZeneca.

Tržby britské zpravodajské a informační společnosti Reuters Group se ve třetím čtvrtletí výrazně snížily. Firma to oznámila s tím, že je ještě příliš brzy, aby mohla hovořit o oživení vEvropě, která je jejím největším trhem.

Japonská elektrotechnická společnost Sony založí nový společný podnik s telekomunikační firmou NTT DoCoMo. Podnik se zaměří na vývoj mikročipů.

Japonský elektronický konglomerát Toshiba Corp. se ve druhém čtvrtletí fiskálního roku vrátil k zisku díky rostoucí poptávce po paměťových čipech používaných v digitálních fotoaparátech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má…
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek. Designem nepřekvapí
Technologie
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít