Světová ekonomika

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service přidělila japonské automobilové jedničce Toyota Motor nejvyšší úvěrový rating Aaa. Nejlepší hodnocení dlužních závazků tak Moody´s přiznala první japonské firmě po téměř čtyřech letech.

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service přidělila japonské automobilové jedničce Toyota Motor nejvyšší úvěrový rating Aaa. Nejlepší hodnocení dlužních závazků tak Moody´s přiznala první japonské firmě po téměř čtyřech letech.

Schodek státního rozpočtu Slovenska v závěru července stoupl na 31,19 miliardy slovenských korun z červnových 27,62 miliardy Sk. Celkové příjmy činily 127,66 miliardy a výdaje 158,85 miliardy korun. ČTK o tom informoval mluvčí Ministerstva financí SR Peter Papanek.

Pokles zpracovatelského průmyslu v eurozóně se v červenci zřetelně zpomalil a sektor se začal vracet k růstu. Ukazatel aktivity v průmyslu zaznamenal první růst od letošního února, což vyplývá z výsledků průzkumu u 3000 evropských firem. Index nákupních manažerů v průmyslu stoupl na 48 bodů z červnového půldruhaletého minima 46,4 bodu, ukázala anketa agentury Reuters a výzkumné firmy NTC Research.

Maloobchodní prodej v Německu v červnu po předchozím propadu výrazně oživil. Proti předchozímu měsíci stouply tržby po odečtení inflace o 1,9 procenta po květnovém poklesu o 1,7 procenta, oznámil Spolkový statistický úřad.

Slovensko je připraveno stát se novým světovým Hongkongem či Irskem, tedy ekonomickou silou na malém území, napsal v posledním čísle prestižní americký časopis Forbes. Pochválil zavedení jednotné 19procentní daně pro podniky a fyzické osoby, proškolenou a kvalifikovanou pracovní sílu věrnou jednomu podniku, připomněl výhodnou geografickou polohu ve středu Evropy, brzký vstup Slovenska do Evropské unie a Severoatlantické aliance i těsné spojenectví se Spojenými státy.

Představenstvo společnosti Alcatel přezkoumalo a oznámilo výsledek hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2003. Tržby v druhém čtvrtletí vzrostly v porovnání s předchozím čtvrtletím o 6 % na celkových 3,149 miliardy EUR. Při stálém devizovém kurzu by tržby stouply o 9 %. Ve srovnání s minulým rokem klesl obrat o 26 % (19 % při stálém kurzu). Provozní zisk dosáhl 21 milionu EUR, zatímco čistá ztráta byla vyčíslena na 675 milionů EUR, což představuje 0,56 EUR na jednu akcii (0,64 USD za ADS).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít