Světová ekonomika

25. srpna 2003, 00:00 - admin
25. srpna 2003, 00:00

PT Dirgantara Indonesia asi propustí až 6000 lidí, což jsou zhruba dvě třetiny všech zaměstnanců. Firma je dosud ve státních rukou a snaží se teď prosadit ozdravný program za 54 miliony dolarů. Bez něj by mohla mít existenční problémy.

Indonéský výrobce letadel PT Dirgantara Indonesia asi propustí až 6000 lidí, což jsou zhruba dvě třetiny všech zaměstnanců. Firma je dosud ve státních rukou a snaží se teď prosadit ozdravný program za 54 miliony dolarů. Bez něj by mohla mít existenční problémy.

Ruský plynárenský monopol Gazprom podepsal dlouhodobý kontrakt o dodávkách plynu z Turkmenistánu. Obě země se na podmínkách kontraktu dohodly už letos na jaře, ale smlouva zatím nebyla podepsána. Zjara byla smlouva součástí širší dohody o spolupráci mezi oběma zeměmi.

Švýcarská technologická skupina Unaxis hospodařila v prvním pololetí s provozním ziskem milion švýcarských franků (723 600 dolarů) ve srovnání se ztrátou 74 milionů ve stejném loňském období. Firma současně potvrdila, že očekává provozní zisk i v celém letošním roce po loňské ztrátě 83 miliony švýcarských franků.

Americká společnost Flextronics International ponechala výhled pro druhé a třetí fiskální čtvrtletí beze změn přes lepší červencové výsledky a relativně silný srpen. Oznámila to firma, která je největším smluvním výrobcem technologických produktů na světě. Provozní ředitel společnosti Michael McNamara prohlásil, že podmínky na většině trhů se zdají být stabilní a zákazníci jsou stále optimističtější.

Francouzská letecká společnost Air France vede rozhovory se svým nizozemským rivalem KLM, nad kterým chtějí Francouzi získat kontrolu. Tvrdí to francouzský list L´Agefi, ale zástupci ani jedné z aerolinek se k informacím zatím konkrétně nevyjádřili.

Největší slovenský bankovní dům Slovenská sporiteľňa (SLSP) vykázal za první pololetí čistý zisk 1,407 miliardy slovenských korun v porovnání s 468 milionu Sk za loňské první pololetí. To představuje meziroční nárůst o 201 procent. Konsolidované neauditované výsledky SLSP podle mezinárodních účetních standardů poskytla mluvčí banky Eva Güttlerová.

Stavební zakázky u německých středních a velkých společností se v červnu meziročně snížily o 12 procent. Oznámil to spolkový statistický úřad a dodal, že za celé první pololetí tak zakázky klesly dokonce o 13,3 procenta.

Finská společnost Nokia ve druhém čtvrtletí posílila svoji pozici na světovém trhu s mobilními telefony. Celkový růst v tomto odvětví však zpomalil a zásoby se zvýšily.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít