SUV si mohou pořídit i ekologicky smýšlející řidiči - Euro.cz

Přihlášení

SUV si mohou pořídit i ekologicky smýšlející řidiči

Peugeot,
SUV si mohou pořídit i ekologicky smýšlející řidiči
Zdroj: Peugeot
Komerční sdělení

Před pár lety nastal v segmentu SUV obrovský boom. Obliba „esúvéček“ prudce rostla a úměrně tomu i nabídka.  Když se pak v roce 2017 poprvé za 10 let průměrné emise v Evropě zvýšily, odborníci se shodli, že na vině jsou právě SUV. Je zřejmé, že s novými emisními limity budou  zákazníci muset masivní vozy čtyřkolky zavrhnout, pokud tedy nepřistoupí na jinou cestu. Tu jim nabízí například Peugeot.

„Nové emisní limity Evropské Unie vozy typu SUV a zvláště pak klasické čtyřkolky znevýhodní“, říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR. „Dá se tedy očekávat, že nabídka těchto vozů na evropském trhu klesne. Pokud přetrvá zájem o pohon 4×4, je zde předpoklad, že se klientela přikloní spíše k hybridním pohonům. Pro tyto zákazníky připravujeme nabídku atraktivních produktů. V současné době nabízíme Peugeot 3008 Hybrid4 s pohonem všech čtyř kol a výkonem 300 koní.“

Vysoký výkon vozu a terénní charakter Peugeotu 3008 Hybrid4 jsou výsledkem kombinace tří motorů: benzínového čtyřválce PureTech o výkonu 200 koní a dvou elektromotorů spojených s baterií o kapacitě 13,2 kWh. V plně elektrickém, tedy bezemisním režimu, je dojezd vozu 59 kilometrů. Plného dobití baterie se dosáhne za necelé 2 hodiny.

Pro zákazníky, kterým se líbí styl SUV a současně nepotřebují pohon 4×4, je v nabídce o 120 tisíc levnější Peugeot 3008 Hybrid jako hybridní předokolka s emisemi na úrovni 49 g CO2/km nebo o 300 tisíc levnější model 3008 s konvenčním motorem emitujícím stále poměrně nízkých 99 g CO2/km.

V segmentu malých SUV nedávno představil Peugeot v ČR nový Peugeot 2008. Nástupce dlouhodobě nejprodávanějšího malého SUV na českém trhu přišel se zcela novým designem a nejmodernějšími technologiemi. „Nový Peugeot 2008 vykazuje jen pár týdnů po uvedení na trh obrovský potenciál. Ze všech našich modelů má nejrychlejší růst objednávek. Za tři měsíce jsme jich přijali přes 1200.“ říká Marco Venturini.

Důvody vřelého přijetí ze strany zákazníků jsou zřejmé. Peugeot 2008 je vzhledem a rozměry opravdové SUV. Za jeho nepřehlédnutelný svěží design ho odměnila i mezinárodní porota prestižní designové soutěže Red Dot Award 2020 a udělila mu nejvyšší ocenění v kategorii Product Design. I když patří do ekology proklínané kategorie SUV, emisní bilanci značky nijak nezatíží. Naopak, nejúspornější naftový motor emituje jen 96 g CO2/km a v nabídce motorizací figuruje i 100 % elektrický pohon. Elektromotor o výkonu 100 kW napájí baterie o kapacitě 50 KWh, což elektromobilu zajistí dojezd 310 km. Absenci pohonu 4×4 nahrazuje Peugeot 2008 systémem Grip Control. Tento protiprokluzový systém zajistí vozu trakci na sněhu, v blátě, v písku i na mokré trávě. Navíc přidává funkci Hill Assist Descent Control pro sjíždění prudkých svahů. Díky této technologii má řidič dokonalou kontrolu nad vozem v každé situaci a hlavně bez dodatečných emisí, které by si vyžádal pohon 4×4.

Peugeot 2008 pořídíte za cenu od 387 000 Kč, nadstandardní pětiletou záruku dostanete zdarma. Více na peugeot.cz