Šumák Paroubek, kapříci a exodus

31. května 2012, 14:09 - Petr Kolář
31. května 2012, 14:09

politický diář

Jiří Paroubek prý své spolupracovníky peskuje za to, že jeho novou stranu Národní socialisté – LEV 21 nikdo příliš nezná. Strana tedy oznámila spuštění „reklamní kampaně v médiích, na billboardech a na internetu“ v řádech milionů korun. Na celé věci jsou pozoruhodné dva motivy. Za prvé, kde Paroubek ony miliony na kampaň vezme? Že by rozkmotření s pražskými šedými eminencemi Tomášem Hrdličkou a „kolibříkem“ Romanem Janouškem nebylo až tak fatální, jak se dnes „lvi“ snaží tvrdit? Anebo opět pomůže kmotr jeho dcery a jeden ze dvojice oficiálně přiznaných sponzorů, ústecký Petr Benda? Za druhé je pozoruhodné, že si Paroubek nezájem o vlastní osobu vysvětluje tím, že lidé neznají jeho nový politický subjekt. Znají. Podle průzkumů volebních preferencí jsou ale lidem Paroubek, jeho strana i jeho „zásadní“ myšlenky úplně šumák. Z avizované kampaně tak mají zřejmě největší radost socialisté. Jak jeden z nich poznamenal, prý jim aspoň vzrostou preference, když budou lidé ujišťováni, že už Paroubek v ČSSD není.

Všimli jste si v uplynulých čtyřech letech reklamy, která by se vám snažila vnutit, že máte jíst sladkovodní ryby? Že nikoliv? To je tedy pozoruhodné! Ministerstvo zemědělství totiž od roku 2008 do dneška zaplatilo za takovou reklamní kampaň firmě Dorland 150 milionů korun. A ačkoli propagaci kaprů a spol. téměř nikdo neviděl, je ministerstvo natolik spokojené, že podle Hospodářských novin hodlá kampaň prodloužit až do roku 2015 a zaplatit za ni z evropských fondů dalších 62 milionů. O tom, kam peníze poputují, rozhodne „férové“ výběrové řízení. Leccos ovšem napovídá už fakt, že se do soutěže kromě jiných přihlásila i firma Dorland. Tedy společnost, o jejíž aktivity ve státním podniku Lesy ČR se zajímala policie, která pomáhala ODS s kampaní před volbami a udržuje s představiteli nejsilnější vládní strany úzké vazby.

Třináct z dvaceti tuzemských miliardářů přesunulo svá sídla do zahraničí, informovaly uplynulou středu Lidové noviny. Podle listu jsou mezi nimi Petr Kellner a jeho Česká pojišťovna, Zdeněk Bakala s těžební firmou OKD, Karel Komárek s Moravskými naftovými doly nebo Ivo Lukačovič s portálem Seznam. Minulý měsíc k nim přibyl i významný developer Dušan Kunovský, který bude nadále Central Group vlastnit prostřednictvím kyperské firmy. Politikům přesuny firem do daňových rájů vadí. Může se ale podnikatelům při pohledu na tuzemskou politickou scénu a zdejší „pravidla“ někdo divit?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít