Strojírenský veletrh hostí studentské formule a elektromobily

06. října 2011, 13:00 - Profit, TZ
06. října 2011, 13:00

Již 53. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu na brněnském výstavišti je v plném proudu. Na návštěvníky čekají zaplněné haly, kde se prezentují přední firmy oboru.

 

Foto: MSV/VUT

Velký prostor je každoročně věnován také výzkumu, technickým univerzitám a jejich studentům. K vidění jsou na výstavišti formulové vozy, elektromobily, roboti nebo přenosný rentgenový a CT přístroj SCIOX – to vše v provedení studentů ČVUT v Praze a VUT v Brně. Probíhá také projekt Transfer technologií a inovací zaměřený na propojování výzkumu a praxe nebo soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů. Zajímavou příležitost může studentům přinést i dvoudenní veletrh pracovních příležitostí JobFair MSV.

Potřetí proběhne v rámci MSV projekt Transfer technologií a inovací, který je soustředěn do pavilonu A1. „Propojování vědy s praxí je pro rozvoj techniky klíčové, proto se snažíme dávat této spolupráci mezi výzkumem a praxí patřičný prostor. Tuzemské i zahraniční technické vysoké školy a výzkumné instituce zde představují výsledky své práce a nabízejí spolupráci průmyslovým partnerům,“ říká k projektu ředitel Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) Jiří Rousek.

Novinkou je početná účast Německa zaštítěná Spolkovým ministerstvem vzdělávání a výzkumu, které na MSV vystavuje vůbec poprvé. Mezi deseti institucemi nechybí věhlasný Fraunhoferův institut výrobní techniky a automatizace IPA, Institut výroby strojů a zařízení Chemnitz ICM nebo specializovaná výzkumná centra Univerzity Sárska. Český výzkum zastupuje mj. Akademie věd ČR. Ústav přístrojové techniky v Brně představí unikátní zařízení pro metrologii, které s využitím bílého světla zdokonaluje metodu interferometrického měření.

Do projektu se zapojily i největší tuzemské technické univerzity, které se pochlubí velmi atraktivními exponáty. Jak ČVUT v Praze, tak VUT v Brně vystaví v pavilonu A1 formulové vozy, které se účastní série Formula Student – nejprestižnější celosvětové soutěže studentů v oblasti automobilového průmyslu. VUT vystaví na veletrhu rovněž elektromobil na platformě Škoda Superb II, jehož maximální trvale udržitelná rychlost se pohybuje okolo 160km/h s dojezdem 220 km. V současné době připravují studenti rychlou nabíječku 49kW, která bude schopná nabít vozidlo z 10 % na 90 % kapacity za 30 minut.

Na veletrhu změří v soutěži mladých strojařů v programování CNC své programovací schopnosti postupně na 120 studentů středních technických škol a učilišť. Každý z nich si vybere buď technologii frézování a systém Heidenhain či Siemens, nebo technologii soustružení a řídicí systém Fanuc a během 90 minut přímo na místě vypracuje CNC program podle zadaného výkresu. Vítězný program bude okamžitě použit k obrábění na CNC stroji a výherce si z Brna odveze obrobek vyrobený dle vlastního programu.

Vzestup strojírenství dokazuje také fakt, že po dvouleté přestávce se na výstaviště vrací dvoudenní veletrh pracovních příležitostí JobFair MSV, který reaguje na obnovenou poptávku po kvalifikovaných pracovnících zejména v technických profesích. Uskuteční se od 5. do 6. října.

Vstupné: Za vstup na veletrh zaplatíte 250 Kč, pokud se budete registrovat předem na webu, vyjde vás vstupenka o 50 Kč méně.

Více informací: http://www.bvv.cz/msv/

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in…
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít