Střední Čechy: atraktivní pozemky

09. června 2003, 00:00 - Připravil Tomáš Johánek
09. června 2003, 00:00

Ceny v některých lokalitách rostou až na 1600 Kč za metr čtverečníSnem stále většího počtu lidí je bydlet v Praze, či alespoň těsně za hranicemi metropole. Vzhledem k tomu, že se vzrůstající poptávkou roste také cena stavebních pozemků v hlavním městě, obrací se zájem budoucích majitelů rodinných domků dále do Středočeského kraje.

Ceny v některých lokalitách rostou až na 1600 Kč za metr čtvereční

Snem stále většího počtu lidí je bydlet v Praze, či alespoň těsně za hranicemi metropole. Vzhledem k tomu, že se vzrůstající poptávkou roste také cena stavebních pozemků v hlavním městě, obrací se zájem budoucích majitelů rodinných domků dále do Středočeského kraje.

Jelikož mimo Prahu jsou pozemky v některých případech i výrazně levnější než v samotném městě či jeho nejbližším okolí, zaznamenávají obchodníci s realitami narůstající poptávku po větších pozemcích. Odborníci tvrdí, že s klesající možností sehnat atraktivní pozemek za rozumnou cenu v Praze jsou nyní výhodné investice do pozemku v okolí Prahy do vzdálenosti 30 až 40 kilometrů. Tento trend například podporuje i fakt, že se stále zlepšuje dopravní spojení měst a obcí v okolí Prahy s centrem metropole. Rostoucí zájem i větší pozemky zaznamenává například příbramská pobočka realitní kanceláře Capo Real. Podle jejího ředitele Petra Oktábce je nyní největší zájem o pozemky o rozloze kolem jednoho tisíce metrů čtverečních. Podobný plně zainvestovaný pozemek prý nyní přijde na zhruba 800-900 Kč/m 2, ve výjimečně atraktivních lokalitách na 1000 Kč/m 2. Informace z příbramské radnice hovoří o tom, že pozemků pro bytovou výstavbu v Příbrami sice není nijak velký přebytek, sehnat vhodný pozemek pro tyto účely by však neměl být žádný problém. Průměrná cena pozemku s inženýrskými sítěmi se v tomto regionu pohybuje na úrovni jednoho milionu korun. Posledních zhruba deset let roste zájem o pozemky určené pro bytovou výstavbu i v okrese Nymburk, kde se poptávka zvyšuje například vlivem uvažovaného využití bývalého vojenského prostoru u Milovic pro průmyslovou zónu či letiště. Zatímco například v Lysé nad Labem stál začátkem 90. let minulého století metr čtvereční pozemku pro bytovou výstavbu přibližně 300 korun, v současné době je to již 1600 korun. Podle Jarmila Mlčáka z Realitní kanceláře Lysá nad Labem je i zde největší zájem o pozemky o velikosti kolem 1000 metrů čtverečních, které mají všechny inženýrské sítě a dobré dopravní spojení do Prahy. Další růst zájmu o okolí Lysé může nastat po plánovaném vybudování rychlejšího železničního spojení Prahy s Milovicemi právě přes Ly sou nad Labem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít