Stovky milionů do IT firem. Komárek založil fond s Foxconnem - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Stovky milionů do IT firem. Komárek založil fond s Foxconnem

, čtk,
Stovky milionů do IT firem. Komárek založil fond s Foxconnem
Zdroj: KKCG

Investiční skupina KKCG miliardáře Karla Komárka a výrobce elektroniky Foxconn založili investiční fond ETIP (The European Technology Investment Platform). Bude v Evropě investovat do technologických společností a rozvíjet je. Fond bude mít v první fázi k dispozici desítky až stovky milionů eur. Postupně by mohl přibírat další partnery, kteří se budou na investicích podílet.

KKCG již s Foxconnem provozuje společné datové centrum. ETIP se chystá investovat finanční prostředky do zavedených, ale technologicky inovativních, společností ve střední fázi rozvoje firmy. Mělo by jít o středně velké firmy s potenciálem vysokého růstu. V první fázi se na zaměří na Česko, Slovensko, Polsko, Rakousko a Německo.

„KKCG má investiční know-how a znalost domácího i evropského IT trhu. Věříme, že propojení našich zkušeností s velikostí partnera, jeho vývojových schopností a výrobních kapacit v Evropě a Asii přinese zajímavé výsledky,“ uvedl ICT ředitel KKCG Martin Chládek, který je za projekt zodpovědný na straně KKCG.

Fond bude nakupovat majoritní podíly ve společnostech zaměřených na chytré technologie, na datová centra, na kybernetickou bezpečnost, internet věcí či na zákaznické platformy. Tyto firmy by díky investicím z fondu měly získat výraznou příležitost pro další růst.


Komárek je pánem hazardu i v Řecku. Čtěte:

Komárek se Šmejcem se stali hlavními akcionáři řecké sázkovky OPAP

Řecká loterie OPAP (ilustrační foto)


Společnost Foxconn je v České republice zastoupená od 2000 jako regionální základna pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Foxconn je dlouhodobě druhým nejvýznamnějším exportérem z České republiky.

Investiční skupina KKCG Karla Komárka je mezinárodní investiční skupina s aktivy více než dvě miliardy eur. Zaměstnává víc než 2500 lidí. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti těžby ropy a zemního plynu, na loterijní průmysl, cestovní ruch a na investice do nových technologií. Skupina KKCG drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společností, mezi které patří například skupina MND, Sazka Group, Vítkovice nebo cestovní skupina Fischer.


Home Credit posiluje v Asii. Čtěte:

Hedvábná jízda českých miliardářů: Home Credit loví indické a čínské dlužníky

Nová indická bankovka v hodnotě dvou tisíc rupií


Ohodnoťte tento článek
Diskuze