Štiky českého byznysu v Pardubickém kraji

03. dubna 2006, 00:00 - LUKÁŠ BEZDÍČEK
03. dubna 2006, 00:00

ŽEBŘÍČEK NEJDYNAMIČTĚJŠÍCH FIREM Vítězem žebříčku Štiky českého byznysu 2005 v Pardubickém kraji se stala firma Sampet-TPL Trading CZ. Výsledky žebříčku vyhlašuje týdeník Profit ve spolupráci se společností Coface Czech Credit Management Services.

ŽEBŘÍČEK NEJDYNAMIČTĚJŠÍCH FIREM Vítězem žebříčku Štiky českého byznysu 2005 v Pardubickém kraji se stala firma Sampet-TPL Trading CZ. Výsledky žebříčku vyhlašuje týdeník Profit ve spolupráci se společností Coface Czech Credit Management Services.

Obchod, zpracovatelský průmysl a stavebnictví - to jsou předměty činností tří nejdynamičtějších firem Pardubického kraje podle žebříčku Štiky českého byznysu. Na prvním místě se přitom umístila československá firma Sampet-TPL Trading CZ z Kostelce nad Orlicí, která se zabývá obchodem s náhradními díly na nákladní vozidla. Do čela jí vynesl maximální možný zisk bodů za návratnost aktiv i vlastního kapitálu, a to i přes mírný pokles likvidity a nižší tempo nárůstu obratu v roce 2004. Zatímco v minulém ročníku žebříčku Sampet-TPL Trading nefiguroval, nynější bodový zisk (707,4 bodu na tisícibodové škále Indexu 1000 Coface) jej katapultoval na 12. místo v rámci celé České republiky.

Vynikající výsledky si udržela společnost Příhoda z Hlinska, výrobce textilních rozvodů vzduchu, která po vítězství v krajském žebříčku v minulém ročníku nyní obsadila druhé místo. „Společnost Příhoda opět získala plný počet bodů za hodnoty návratnosti vlastního kapitálu a návratnosti aktiv, celková hodnota Indexu 1000 Coface jí však mírně klesla v důsledku poklesu likvidity,“ uvedl analytik Coface Czech Petr Barák. I tak však této firmě náleží v celorepublikovém srovnání 25. místo.

O úspěch AZ Stavební Heřmanův Městec se zasloužil zejména výrazný nárůst obratu a stále velmi vysoké, byť proti předchozímu ročníku snížené, hodnoty návratnosti vlastního kapitálu a aktiv. Firmě se také poněkud zlepšila likvidita. Díky kombinaci těchto faktorů si AZ Stavební prudce polepšila i v rámci celorepublikového žebříčku: z 1426. místa v minulém ročníku vyskočila na 37. nyní a mezi stavebními firmami obsadila dokonce čtvrté místo.

Celkem se v žebříčku Štiky českého byznysu 2005 umístilo šest firem z Pardubického kraje (z 423, které se do něj v tomto regionu kvalifikovaly), což Pardubicko řadí mezi nejúspěšnější kraje Česka po Praze, Jihomoravském, Jihočeském, Zlínském a Královéhradeckém kraji.

SAMPET-TPL TRADING CZ, S. R. O.

Společnost Sampet-TPL Trading CZ působí pod dnešním názvem od roku 2003, kdy do tehdejší společnosti TPL Trading CZ kapitálově vstoupila slovenská firma Sampet s podobným předmětem činnosti.

Podnik TPL Trading vznikl se sídlem v Kostelci nad Orlicí v roce 1995 jako velkoobchodní firma zabývající se exportem a importem náhradních dílů na nákladní vozidla. Stala se výhradním zástupcem řady předních světových dodavatelů náhradních dílů. Sortiment zboží, které dodává, tvoří například brzdové obložení na tuzemské i zahraniční vozy, spojkové obložení a lamely, tlumiče, filtry, výfuky, osvětlovací technika aj. Bratislavská společnost Sampet vznikla již o dva roky dříve a zaměřuje se na malo- i velkoobchodní prodej náhradních dílů na tahače, návěsy a přívěsy značek, jako jsou Volvo, Scania, Iveco, Mercedes, Man, DAF či Renault. Náhradní díly na tyto vozy nabízí i Sampet-TPL Trading CZ, od konce roku 2004 i v nově otevřené vlastní maloobchodní prodejně.

PŘÍHODA, S. R. O. Společnost Příhoda z Hlinska byla založena v roce 1994 a po více než deseti letech existence se zařadila mezi největší světové výrobce textilních rozvodů vzduchu. Produkce těchto výrobků se opírá o patentovanou laserovou mikroperforační technologii, která zaručuje vysokou hygienu klimatizačních systémů a díky kombinaci různé velikosti a rozmístění usměrňovaných otvorů se vyznačuje i vysokou flexibilitou rozvodů. Textilní rozvody lze používat v naprosté většině místností. Typické je jejich nasazení například v potravinářském průmyslu, kde jsou kladeny vysoké požadavky na čistotu vzduchu, ve velkoprostorových skladech vyžadujících rovnoměrné rozložení teplot, v prostředí, kde jsou žádoucí vysoké průtoky čerstvého vzduchu (například v chemickém průmyslu), v supermarketech, sportovních halách, ale i menších místnostech, jako jsou kanceláře nebo kuchyně. Za celou dobu své existence vykazuje firma Příhoda nárůst obratu, mezi její referenční zakázky patří například i dočasné instalace v době olympijských her v Aténách nebo pro polní nemocnici NATO. AZ STAVEBNÍ HEŘMANŮV MĚSTEC, S. R. O.

Stavební firma AZ Stavební Heřmanův Městec má za sebou čtyřletou historii - vznikla v březnu 2002. Zaměřuje se na generální dodávky občanských a inženýrských staveb, rekonstrukci objektů, rekonstrukci a výstavbu kanalizačních sítí a dopravní infrastruktury i na projektovou a inženýrskou činnost, vlastní také prodejnu stavebnin.

Mezi novější zakázky firmy patří například výstavba 39 chráněných bytů v Choltici a 16 chráněných bytů v Proseči, speciální silážní žlab ve Slavíkově, výstavba vodovodu a kanalizace v Třemošnici, rekonstrukce nemocnice v Chrudimi a mnohé další. AZ Stavební Heřmanův Městec je nositelem certifikátu ISO 9001:2001.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít