Stěhování z New Yorku. Americká divize Meopty se přesouvá na Floridu

06. října 2017, 16:40 - tre
06. října 2017, 16:40

Americká divize tuzemského výrobce optiky Meopta stěhuje aktivity z Long Islandu v New Yorku do města Trinity ve floridské oblasti Pasco nedaleko města Tampa. Produkci spustí v budově, kterou v březnu tohoto roku koupila za 1,7 milionu dolarů.

Na Floridě se Meopta nastěhuje do výrobních prostor, které do roku 2014 využívala 20 let společnost VLOC, rovněž výrobce hi-tech optiky.

„Meopta USA se přestěhovala do nových prostor na Floridě. Důvodem je obohacení o nové technologie,“ potvrdila webu Euro.cz šéfka marketingu Meopta-optika Jaroslava Němcová. Stěhování totiž předcházely akvizice americké Meopty. Firma zakoupila informační a technologické vybavení společnosti Pixelteq, dcery skupiny Halma plc, která vlastní technologie, patenty a široké know-how v oblasti optiky. Díky předchozímu nájemci je pro Meoptu zajímavá i budova nového sídla na Floridě, která nyní prochází rekonstrukcí.

Meopta USA chce v rámci přesunu rovněž využít pobídkový program Pasco County k tvorbě pracovních míst. Tamní samospráva má o žádosti rozhodnout příští týden. Pobídka by podle amerických médií měla činit 141 tisíc dolarů (asi 3,1 milionu korun). V novém působišti by Meopta měla zaměstnat 50 zaměstnanců.

„Náš region má dlouhou historii v optickém průmyslu a zkušená pracovní síla jej dělá atraktivní pro společnosti, jako je Meopta,“ připomněl dvě dekády působení firmy VLOC Bill Cronin, prezident Rady hospodářského rozvoje v Pasco County.

Prohlédněte si, jak se dělá optika v přerovské Meoptě:

Firma Meopta USA dosud sídlila v Hauppauge na Long Islandu, kde soustředila výrobu optiky pro široké průmyslové využití. Těžiště produkce tvoří dalekohledy, puškohledy, periskopy a další optické vybavení. Přesun na Floridu má upevnit postavení firmy především na stěžejním americkém trhu.

Americká Meopta vznikla v roce 2005 přejmenováním firmy Tyrolit, kterou v roce 1960 založila rodina Rausnitzů, dnešních majitelů přerovské firmy Meopta-optika. Rodina do USA přišla z Československa v roce 1946. Paul Rausnitz je většinovým vlastníkem Meopty-optiky. Na řízení firmy se podílí i jeho synovec Gerald. Americkou divizi má na starosti Geraldův syn David.

Meoptě se daří

Přerovské Meoptě-optice v loňském roce vzrostly meziročně tržby o zhruba pětinu na rekordních 2,497 miliardy korun. Čistý zisk dosáhl 102,3 milionu korun. Za růstem tržeb a zisku byla zejména vyšší poptávka po průmyslové optice, například dodávky pro digitální projekční techniku, 3D aplikace používané ve zdravotnictví, polovodičový průmysl či speciální zaměřovací přístroje.

Velký zájem byl i o sportovní optiku a firma také uspěla v armádních tendrech na dodávky optických přístrojů. Podílí se například na výbavě armádního vozidla CV90, které česká armáda nedávno testovala ve vojenském újezdu Libavá. Meopta by ve spolupráci se Saabem měla dodat systém kontroly palby pro toto vozidlo.

Dále čtěte:

Izrael, země českému exportu zaslíbená. Vývoz táhnou automobilky

Překvapení. Z obří armádní zakázky za 50 miliard vycouvalo pět zájemců


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik každý Čech vyprodukuje ročně odpadu?
Od ledna 2018 teče z kohoutků dražší voda. O kolik?
Jak vydat knihu? Zeptali jsme se spisovatele
Volby prezidenta druhé kolo: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Jedete autem na hory? Víte, na co si dát pozor?
Auta
Policie stále nemá dost, kupuje další Superby 4×4 DSG.…
Dacia Logan jako prémiové auto? Podívejte se, jak by mohla vypadat
Také Range Rover Velar se dočká silného osmiválce v provedení SVR
Galerie: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Nechcete čekat na Škodu Kodiaq RS? Čip od BSR zvedne výkon na 260 koní
Technologie
AMD má nové vedení divize Radeon: Starý veterán z ATi a otec čipů Tegra z Nvidie
Unikly parametry chystaných nových procesorů Coffee Lake. Na pultech možná už v únoru
Vyšel Firefox 58. Je zase rychlejší a nabízí více možností při pořizování snímků webů
Microsoft chystá nástroj na prohlížení a odstranění diagnostických dat ve Windows 10
Android 8.1 vám řekne, jak rychlé jsou dostupné sítě Wi-Fi. Vyberete si tak tu nejlepší
Hry pro příležitostné hráče