Stěhování z New Yorku. Americká divize Meopty se přesouvá na Floridu

06. října 2017, 16:40 - tre
06. října 2017, 16:40

Americká divize tuzemského výrobce optiky Meopta stěhuje aktivity z Long Islandu v New Yorku do města Trinity ve floridské oblasti Pasco nedaleko města Tampa. Produkci spustí v budově, kterou v březnu tohoto roku koupila za 1,7 milionu dolarů.

Na Floridě se Meopta nastěhuje do výrobních prostor, které do roku 2014 využívala 20 let společnost VLOC, rovněž výrobce hi-tech optiky.

„Meopta USA se přestěhovala do nových prostor na Floridě. Důvodem je obohacení o nové technologie,“ potvrdila webu Euro.cz šéfka marketingu Meopta-optika Jaroslava Němcová. Stěhování totiž předcházely akvizice americké Meopty. Firma zakoupila informační a technologické vybavení společnosti Pixelteq, dcery skupiny Halma plc, která vlastní technologie, patenty a široké know-how v oblasti optiky. Díky předchozímu nájemci je pro Meoptu zajímavá i budova nového sídla na Floridě, která nyní prochází rekonstrukcí.

Meopta USA chce v rámci přesunu rovněž využít pobídkový program Pasco County k tvorbě pracovních míst. Tamní samospráva má o žádosti rozhodnout příští týden. Pobídka by podle amerických médií měla činit 141 tisíc dolarů (asi 3,1 milionu korun). V novém působišti by Meopta měla zaměstnat 50 zaměstnanců.

„Náš region má dlouhou historii v optickém průmyslu a zkušená pracovní síla jej dělá atraktivní pro společnosti, jako je Meopta,“ připomněl dvě dekády působení firmy VLOC Bill Cronin, prezident Rady hospodářského rozvoje v Pasco County.

Prohlédněte si, jak se dělá optika v přerovské Meoptě:

Firma Meopta USA dosud sídlila v Hauppauge na Long Islandu, kde soustředila výrobu optiky pro široké průmyslové využití. Těžiště produkce tvoří dalekohledy, puškohledy, periskopy a další optické vybavení. Přesun na Floridu má upevnit postavení firmy především na stěžejním americkém trhu.

Americká Meopta vznikla v roce 2005 přejmenováním firmy Tyrolit, kterou v roce 1960 založila rodina Rausnitzů, dnešních majitelů přerovské firmy Meopta-optika. Rodina do USA přišla z Československa v roce 1946. Paul Rausnitz je většinovým vlastníkem Meopty-optiky. Na řízení firmy se podílí i jeho synovec Gerald. Americkou divizi má na starosti Geraldův syn David.

Meoptě se daří

Přerovské Meoptě-optice v loňském roce vzrostly meziročně tržby o zhruba pětinu na rekordních 2,497 miliardy korun. Čistý zisk dosáhl 102,3 milionu korun. Za růstem tržeb a zisku byla zejména vyšší poptávka po průmyslové optice, například dodávky pro digitální projekční techniku, 3D aplikace používané ve zdravotnictví, polovodičový průmysl či speciální zaměřovací přístroje.

Velký zájem byl i o sportovní optiku a firma také uspěla v armádních tendrech na dodávky optických přístrojů. Podílí se například na výbavě armádního vozidla CV90, které česká armáda nedávno testovala ve vojenském újezdu Libavá. Meopta by ve spolupráci se Saabem měla dodat systém kontroly palby pro toto vozidlo.

Dále čtěte:

Izrael, země českému exportu zaslíbená. Vývoz táhnou automobilky

Překvapení. Z obří armádní zakázky za 50 miliard vycouvalo pět zájemcůSdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co si pojistit před cestou do zahraničí?
Šmejdi v energetice lákají do aukcí nebo na dárky. Lidé platí tisíce korun
Otec dětí odmítá platit výživné. Co můžete dělat?
6 zásadních rozdílů mezi předčasným důchodem a předdůchodem
Kolik peněz si vyděláte, až odjedete na dovolenou?
Auta
Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do…
Přestupky na železničním přejezdu: Pokuty, body a na jak dlouho vám seberou řidičák
Video recenze ojetiny: BMW X5 E70
Toyota ukázala v Le Mans hybridní supersport GR s výkonem 1000 koní
Nové Audi A1 se radikálně změnilo. Je větší a bere si inspiraci u Quattra [první dojmy]
Technologie
Valve je velkorysé. Podporu Steamu pro Windows XP a Vista ukončí až v lednu 2019
Řada her obsahuje sledovací nástroj Redshell. Komunita ho označila za spyware
Opět bezpečnostní díra u procesorů Intel: chyba Lazy FP Restore (oživeno)
Trollolo. Intel pořádá soutěž o Core i7-8086K, AMD je výhercům vymění za Threadripper
AMD: APU budou mít nové ovladače méně často, aktualizace jen jednou za tři měsíce
Hry pro příležitostné hráče