Stavebnicové pojistky letos na vzestupu

18. září 2009, 14:00 - Tomáš Johánek
18. září 2009, 14:00

České pojišťovny ani přes probíhající ekonomickou krizi rozhodně nezaznamenávají menší zájem podnikatelů o pojištění. Jak vyplývá z ankety Profitu, podnikatelé mají zájem zejména o stavebnicové pojišťovací produkty.

1/ O jaký typ pojištění mají podnikatelé největší zájem, registrujete v letošním roce nějakou změnu v trendech? 2/ Co nového nabízíte podnikatelům v oblasti pojištění, jaké novinky chystáte do blízké budoucnosti?

Eva Svobodová vedoucí marketingu a PR, Uniqa pojišťovna

1/ Velcí podnikatelé uzavírají většinou takzvané all-riskové pojištění, které je chrání před všemi významnými riziky najednou. Přitom zpravidla využijí zprostředkovatelských služeb pojistných makléřů. Menší firmy se pojišťují přímo. Střední a menší podnikatelé dávají přednost pojištění na „vyjmenovaná nebezpečí“. Zvýšený zájem registrujeme u pojištění přerušení provozu, kde jsme zavedli nedávno nový produkt určený i pro menší podnikatele a živnostníky. Zbrusu nová je i poptávka po pojištění spojeném s financováním slunečních elektráren. V souvislosti s ekonomickou recesí samozřejmě cítíme na trhu větší tlak na pojistné sazby.

2/ Jednání o pojištění je nyní více individuální a naší snahou je ještě více zohlednit zájmy a potřeby každého subjektu. Další vývoj bude záviset zejména na ekonomickém vývoji. Domníváme se, že i přes některé první ojedinělé makroekonomické známky oživení potrvá ještě minimálně rok až dva, než dojde k zotavení, a podnikatelé budou i nadále velmi opatrní v investicích a projektech, které by byly potenciálem i pro pojištění. Například podle poslední analýzy Vysoké školy ekonomické se v současné době cítí hospodářskou situací výrazně omezena či dokonce přímo ohrožena třetina českých firem. Situaci ještě komplikují nejasná politická perspektiva a protichůdná prohlášení ohledně zavedení nezbytných úsporných opatření. Více než dříve se proto soustřeďujeme na komfortní servis pro stávající klienty včetně hledání oboustranně přijatelného řešení v případě vzniku jejich platební neschopnosti.

Zdeněk Kučera

ředitel úseku pojištění majetku a odpovědnosti občanů a podnikatelů, Allianz pojišťovna 1/ Vlajkovou lodí v naší nabídce pro podnikatele je komplexní pojištění podnikatelů Noe Plus. Je určeno středním a menším podnikatelům v oblasti obchodu, výroby i služeb, ale stejně dobře je mohou využít i samosprávy měst a obcí či sdružení vlastníků bytů. 2/ Při stávajících sazbách je Noe Plus rozšířen o další pojistná krytí, jako jsou například pojištění odpovědnosti za věci převzaté a věci zaměstnanců, pojištění odpovědnosti za věci odložené, vnesené a užívané, pojištění přepětí. V jednotlivých variantách tohoto pojištění se například zvýšil limit na připojištění pro cennosti v trezoru či byla do pojištění movitých věcí nově zařazena denní tržba odcizená při loupeži či zvýšen limit na připojištění pro budovy a movité věci. Tomáš Hejda tiskový mluvčí, ČSOB Pojišťovna

1/ Podnikatelé se zajímají hlavně o základní pojištění – živelní pohromy, odcizení, odpovědnost a pojištění vozidel (povinné ručení a havarijní pojištění). V letošním roce pozorujeme pokles zájmu o pojištění vozidel, zvláště pak u tahačů.

2/ V letošním roce jsme nově nabídli možnost pojištění kabotáže. Jedná se o pojištění vnitrostátní přepravy.

Radek Starosta vedoucí odboru pojištění standardních podnikatelů, Kooperativa pojišťovna

1/ Největší zájem je o jednoduché stavebnicové komplexní produkty, které jsou srozumitelné i pro malé a začínající podnikatele. Takové balíčky v rámci jedné smlouvy obsahují pojištění nemovitého i movitého majetku proti živlům, odcizení a vandalismu, dále pojištění skel, přepravy peněz, pojištění technických rizik, pojištění přerušení provozu, přepravy a pojištění obecné odpovědnosti.

2/ Neustále vylepšujeme naše stávající produkty, v našich inovacích reagujeme na požadavky podnikatelů. Novinkou je pojištění pro živnostníky a drobné podnikatele – Start Plus. Jedná se o univerzální produkt, který komplexně pokrývá rizika, která mohou drobné živnostníky potkat. Jde o pojištění nemovitostí, věcí movitých, pojištění elektroniky a strojů, pojištění přerušení provozu, pojištění silniční dopravy a pojištění odpovědnosti za škodu. Výhodou tohoto pojištění je velmi snadné sjednání, přehledné pojistné podmínky, výhodná cena.

Václav Bálek tiskový mluvčí, Česká pojišťovna

1/ Zájem o pojištění podnikatelů roste. Čím dál tím více si uvědomují, že živelní událost, jako byly třeba záplavy nebo nedávné vichřice, mohou zcela zničit jejich činnost. A prozřeli i ti, kteří se z důvodu své vzdálené polohy od vodních toků nebáli záplav. Najednou zjistili, že vichřice nemá žádné mantinely a škody může napáchat přinejmenším stejné jako voda. To odráží i počet sjednaných podnikatelských pojištění, který meziročně vzrostl, nejvíce u pojištění přerušení provozu zhruba o 16 procent.

2/ Podnikatelům nabízíme komplexní servis a předpokládáme, že budoucnost bude patřit moderním stavebnicovým produktům, díky nimž si budou moci podnikatelé dopojistit bez problémů a náročné administrativy i další rizika, která dosud pojištěna neměli. S tím souvisí i bohatá nabídka podnikatelských balíčků. Na novinkách pracujeme, jejich hnacím motorem je klientská poptávka. Letos jsme úspěšně uvedli na trh pojištění ordinací soukromých lékařů, zvětšil se rozsah rizik u pojištění bytových domů a nově bylo zavedeno pojištění kabotáže.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít