Stavebníci se setkají na veletrhu

13. září 2004, 00:00 - PAVEL ŠNAJDR
13. září 2004, 00:00

FOR ARCH Mezinárodní stavební veletrh For Arch má letos před sebou jubilejní, 15. ročník. Uskuteční se od 14. do 18. září v Pražském veletržním areálu Letňany.

**FOR ARCH

Mezinárodní stavební veletrh For Arch má letos před sebou jubilejní, 15. ročník. Uskuteční se od 14. do 18. září v Pražském veletržním areálu Letňany.

Veletrh For Arch si v kalendáři významných tuzemských veletrhů získal pevnou pozici. Každým rokem přiláká více než sto tisíc návštěvníků. Představí jim současné možnosti a schopnosti celého oboru, obsáhlou a ucelenou nabídku výrobků, technologií a služeb ve stavebnictví. Významný prostor by měla mít také problematika krajů a komunální sféra celkově. Letošní ročník se mimo jiné zaměří na regeneraci, rekonstrukci a soudobé využití památek. Dalším tématem má být technická infrastruktura obcí, měst a regionů. Akce se také bude snažit poskytnout první ucelenější obrázek stavu českého stavebnictví po květnovém vstupu do Evropské unie. Speciální pozornosti se dostane také technické infrastruktuře domů a bytů a úsporám energií. Veletrhu se zúčastní 921 firem z 11 zemí, velký prostor tedy dostanou i malé a střední firmy. Zahraničními účastníky na letošního veletrhu budou především vystavovatelé z Německa, Slovenska, Rakouska, Polska a Francie. Nejlepší exponáty se utkají o cenu Grand Prix For Arch. Součástí programu bude mimo jiné vyhlášení vítězů soutěže Stavba roku. Do té se letos přihlásilo 48 staveb z celé republiky. V rámci přehlídky se návštěvníci budou moci seznámit s 15 nominovanými objekty, pěti z nich porota udělí ocenění. K dalším doprovodným akcím patří Soutěž učňů stavebních oborů, kterou realizuje společnost ABF ve spolupráci s partnery a sponzory od roku 1996. Tradiční soutěžní obory zedník, obkladač a truhlář se v roce 2000 rozšířily o kategorii montér suchých staveb. Letošní novinkou na For Arch je vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže Dopravní stavba roku. Samostatnou kapitolou je areál, ve kterém se veletrh odehrává. Po mnoha rozpačitých reakcích z dob začátků, kdy nový veletržní areál v pražských Letňanech podle mnoha názorů neposkytoval potřebný vystavovatelský a návštěvnický komfort, dnes míří vystavovatelé i návštěvníci do moderních, plně funkčních výstavních prostor. Každý rok je podle organizátorů čeká nějaké nové překvapení, připívající k lepšímu servisu a kvalitnějším podmínkám. Nejvýraznějším zlepšením v poslední době bylo loňské otevření mimoúrovňové křižovatky, která vyřešila dopravní problémy při konání velkých veletrhů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít