Starejte se o svou kancelář – dopřejte si zdraví i bezpečí - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Starejte se o svou kancelář – dopřejte si zdraví i bezpečí

Futurino,
Starejte se o svou kancelář – dopřejte si zdraví i bezpečí
Zdroj: Yoska / Shutterstock.com
Komerční sdělení

Ať už chceme nebo ne, v práci trávíme až třetinu svého produktivního života. Naše pracoviště by tedy mělo být místem, které nám dodává nové podněty i motivaci a nikoli mučírnou, kam každý den docházíme jen s největším sebezapřením.

A přitom leckdy o prvním dojmu rozhodují maličkosti. Třeba jen příliš ostré rohy stolu nebo netradiční uspořádání rozhodne o tom, jak se v kanceláři budete cítit. Ovšem na druhou stranu – vyzařuje-li z něčeho na první pohled komfort, získáte tolik potřebnou motivaci už na začátku dne.

Kancelářské křeslo a stůl – nerozlučná dvojka

První starostí by měla být péče o vaše zdraví. Když se řekne kancelářské stoly, mělo by být ve hře zejména pohodlí a ergonomie. Ten správný úhel sledování monitoru je stejně důležitý jako dostatek prostoru pro nohy a celkové pohodlí.

Ještě důležitější jsou však oba aspekty u kancelářských židlí. Na ty obyčejné jen se sedátkem a opěrkou do půli zad zapomeňte. Skutečné pohodlí vám přinést nemohou. Naopak. Často ještě zhorší stávající podproblémy s bederní nebo krční páteři jednoduše tím, že nás donutí neustále vyvažovat nesprávný posed.

A jak si tedy pomoci? Chtějte vysokou opěrku s možností polohování, která vám umožní si na chvíli ulevit od bolavého krku a bude se tvářit vstřícně i ve chvíli, kdy si chcete dát na pět minut nohy nahoru a zapůsobit tak preventivně proti křečovým žilám.

Stejně důležité jsou i područky. Vytáhněte je tak, abyste při psaní všemi deseti měli obě ruce podepřené a nemuseli tak nic tlačit na sílu.  A konečně nezapomínejte ani na ergonomický podsedák, který vás donutí zapojit i svaly ve středu těla. To zlepší vaši stabilitu a působí i proti bolesti zad.

Asi už tušíte, že nepůjde právě o levnou záležitost. Proto nakupujete chytře a využijte nejrůznější slevové slevové kupóny a kódy, jež vám mohou celý nákup zlevnit o desítky procent

Bezpečí v online vodách

Ale nejde jen o vaše zdraví fyzické, ale také psychické. A pokud se vám někdo takříkajíc nabourá do počítače, dokáže to s vaší duševní rovnováhou pěkně zamávat. A právě proto byste neměli podceňovat výběr spolehlivého antivirového programu. Antivirus ESET patří k nejoblíbenějším produktům pro firemní potřeby. Vyniká vysokou mírou zabezpečení, kombinovanou s rychlostí a snadným ovládáním.

Zjistěte si například, co je ransomware a sami uznáte, jak potřebná taková funkce je. Tento škodlivý kód vám totiž odepře přístup k vašemu zařízení, dokud jeho tvůrci neodevzdáte tučné výpalné. Ransomware může mít mnoho podob. Leckdy vám „jen“ zašifruje data na disku a k žádosti o platbu připojí i časový údaj. Pokud nezaplatíte, částka se navýší.

Bohužel ani včasná úhrada „dluhu“ není zárukou, že o svá data či zařízení skutečně nepřijdete. Tomuto typu útoku je tak mnohem lepší přecházet, a to právě za pomoci spolehlivých antivirových systémů, kombinovaných nejlépe i s pravidelnými zálohami důležitých souborů a nezbytnými aktualizacemi vašeho systému.