Stahuj.cz odkoupeno

06. září 2007, 22:17 - Ondřej Hergesell
06. září 2007, 22:17

Centrum.cz

Společnost NetCentrum, jež vlastní portál Centrum.cz, koupila od firmy Miton server Stahuj.cz. Ten je největším českým webem umožňujícím vyhledávání a stahování legálního softwaru. Cena transakce nebyla zveřejněna, dle zdrojů týdeníku EURO se pohybuje v desítkách milionů korun.
„Boj o český internetový trh je válkou na více frontách, nelze se spoléhat pouze na několik málo jednotlivých služeb. Smyslem akvizice je rozšíření našeho portfolia a směřování k hranici tří milionů návštěvníků. Očekáváme, že díky obchodu budeme moci našim uživatelům nabídnout další specializované vyhledávání a obchodním partnerům více reklamní plochy,“ řekl týdeníku EURO Pavel Mucha, výkonný ředitel Centrum.cz. „Naší strategií je budování vlastních úspěšných značek, ale akvizice Stahuj.cz byla pro nás fantastickou příležitostí, protože na českém trhu existuje jen málo podobně úspěšných projektů, které by překročily magickou hranici milionů uživatelů bez zázemí velkého internetového hráče,“ vysvětluje Mucha firemní volbu.
Stahuj.cz vznikl dle jednatele Mitonu Ondřeje Rašky jako podkrovní firma v roce 1999, když Raška a jeho tři středoškolští spolužáci usoudili, že obdobná služba v ČR chybí. „Během vysokoškolských studií jsme na Stahuj.cz dávali především software, který nám byl sympatický. S růstem návštěvnosti jsme servis profesionalizovali, portál časem nabízel širokou škálu software. Zřídili jsme vlastní redakci a nakonec dosáhli i na milion návštěvníků,“ vzpomíná Raška. A dodává: „Na výsledky návštěvnosti i pozici jedničky ve své kategorii jsme hrdí, nicméně, aby mohlo Stahuj.cz dále růst, začali jsme hledat silného partnera, jehož jsme našli v Centru. Prodej nám umožní zaměřit se více na další perspektivní projekty Mitonu, jako jsou nákupní rádce Heureka.cz nebo rezervační systém Previo.cz.“
Každý měsíc navštíví Stahuj.cz více než jeden a čtvrt milionu unikátních návštěv, které zhlédnou více než dvacet milionů stránek. „Společně se serverem Digitálně.cz, který provozujeme od loňska, představuje naše skupina technických webů nejsilnější seskupení na českém internetu v tomto segmentu,“ říká Mucha. Celkově by si rodina portálů Centrum.cz měla z 2,2 milionu uživatelů polepšit o více než půl milionu unikátních návštěvníků.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít