Stačí jen kroutit volantem

28. února 2005, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
28. února 2005, 00:00

S ČÍM PODNIKÁM "Když přesednu do jiného auta, tak teprve ocením kvality automobilu značky Audi," říká ředitel firmy Miracle Network Petr Novák. Už třetím rokem řídí Petr Novák ze společnosti Miracle Network poloterénní Audi Allroad quattro 2.5 TDI tiptronic.

S ČÍM PODNIKÁM

„Když přesednu do jiného auta, tak teprve ocením kvality automobilu značky Audi,“ říká ředitel firmy Miracle Network Petr Novák.

Už třetím rokem řídí Petr Novák ze společnosti Miracle Network poloterénní Audi Allroad quattro 2.5 TDI tiptronic. Luxusní a výkonný automobil firma pořídila především pro dlouhé služební cesty do zahraničí. A právě na dálnicích v Německu oceňuje Novák vlastnosti audi. Při delších trasách mu přispívá k pohodlí tempomat a hydraulické odpružení. „Teprve při přesednutí do jiného vozu člověk ocení komfort, na který si tak rychle zvykne a považuje jej za samozřejmý. Delší cesty si bez něj už ani neumím představit,“ pochvaluje si. Naopak na silnicích nižší třídy uvítá vyšší stabilitu v zatáčkách a schopnost měnit světlou výšku podvozku.

Po zkušenosti s BMW, kdy dostal na namrzlé silnici smyk a převrátil automobil na střechu, nedá dopustit na pohon všech čtyř kol.

Novákova firma prodává telekomunikační techniku prakticky po celé Evropě, a tak se její ředitel hodně nacestuje. S audi už Petr Novák najezdil přes 90 tisíc kilometrů, nejdál s ním byl v nizozemském Hoogevenu, a dalších 30 tisíc ho čeká. Minimálně rok auto ve firmě ještě zůstane, pak zváží jeho aktuální technický stav a rozhodne co dál. Není totiž vázáno leasingovou smlouvou, auto společnost pořídila výhradně z vlastních zdrojů.

Před lety při nákupu vozu bylo z ekonomických důvodů jednoznačnou volbou provedení s naftovým motorem. Kvůli vývoji cen nafty však výhoda levnějšího provozu mizí. „Diesel je obecně pomalejší v reakci a nepomůže tomu ani schopnost kick-off podřazení. Navíc v zimních měsících jsou při stojícím voze se zařazenou rychlostí citelné vibrace motoru. V letních měsících se to neprojevuje, a tak se dá usuzovat na nevhodnou olejovou náplň. Odborný servis se však k tomu nevyjádřil,“ stěžuje si Novák.

Ve firmě mluví o audi s nadsázkou a bez pejorativního nádechu jako o autu „pro hloupé“, čímž chtějí zdůraznit, že stačí nasednout a otáčet volantem. Takřka o vše ostatní se automobil postará sám. Nejen v běžných, ale i v extrémních podmínkách.

Právě proto pravděpodobně firma zůstane u stejné značky, ačkoliv se trh komfortních off-roadů se již vyrovnal a nabídka je velká.

AUDI ALLROAD QUATTRO 2.5 TDI TIPTRONIC

Najeto 90 000 km

Spotřeba 10 l/100 km

Výkon 132 kW

Cena 1 000 000 korun

Spolehlivost 100 procent

foto: Ford

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít